NAJNOWSZE

Plusy koronawirusa

Prezes śremskiego szpitala – Michał Sobolewski – uważa, że sytuacja z pandemią ma same minusy.

Jest jednak jeden plus, który w tym czasie się ujawnił. To cały łańcuch ludzi, firm i różnych instytucji, którzy ofiarują swoją pomoc dla szpitala. Specjalny graficzny „łańcuch darczyńców” wyeksponowany będzie w holu głównym szpitala.

Dziś przed południem zorganizowano konferencję prasową przed szpitalem, by pokazać namacalne przykłady z ostatniego czasu.

Chodziło o 13 kardiomonitorów, o które wzbogaciły się szpitalne oddziały. Sześć z nich zakupiono z puli starosty śremskiego, który (za zgodą rady powiatu) przekazał szpitalowi 600 tysięcy złotych.

– Szpital jest własnością powiatu i musimy o niego dbać – mówił Zenon Jahns.

Okazało się też, że swój wkład w doposażenie szpitala ma koalicjant Prawa i Sprawiedliwości – Solidarna Polska.

Radny sejmiku województwa wielkopolskiego – Robert Popkowski – „załatwił” z puli ministra Ziobry pieniądze na trzy kardiomonitory.

Pozostałe cztery urządzenia zostały zakupione przez firmy: Rehau i Bejot.

Powinien też niedługo dojechać respirator kupiony z pieniędzy gminy i powiatu.

Tak, że w razie czego mniej musimy się obawiać nawrotu pandemii. O ile oczywiście przyjąć, że ta obecna już się kończy!

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

5 Komentarzy

  1. Ja

    To co z tego że stoją od zaplecza. Szumowski wyraźnie powiedział, że w miejscach publicznych maseczki są obowiązkowe. Inny politycy jakoś wypowiadają się przed kamerami w maseczkach i im to nie przeszkadza. Tylko nasz śremska władza musi być wyjątkowa. A jeśli chodzi o odległość to ona musi wynosić co najmniej 2 metry. Jeśli na stoją we wyznaczonej odległości przez ministra zdrowia to ja jestem ksiądz rydzyk.

  2. Do ja

    Bo stoją od zaplecza szpitala a tam nie widać. Bez maseczk i odpowiedniej odległości oczywiscie. Władza musi być rozpoznawalna a nie w maseczkach

  3. Alicja

    Starostwo widzi tylko szpital a najbardziej sępi na szkoły.Najlepiej oszczędności zawsze zaczynać od siebie gabinetu nikt nie ozonuje za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *