NAJNOWSZE

Po kiego diabła nam Muzeum Wybickiego w Manieczkach?!

Powstało ono z inicjatywy dyrektora PGR w Manieczkach – Jana Baiera. Wraz z likwidacją posocjalistycznej własności rolnej przybytek ten stracił rację bytu. Bo kto by chciał łożyć pieniądze na fanaberie patriotyczne?

W ostatnich miesiącach za sprawą śremskich kukizowców temat muzeum jest odgrzebywany. Chcą oni by dworek Wybickiego w Manieczkach został odzyskany za pomocą pieniędzy z ministerstwa kultury.

Chodzi za tym ostro radny powiatowy Emil Majsner, który wręczył petycje w tej sprawie m. in. marszałek sejmu Elżbiecie Witek i Adamowi Szłapce – przedstawicielowi sztabu Rafała Trzaskowskiego.

Zaś Mirosław Piasecki (społeczny asystent posła Pawła Szramki) – walnie przyczynił się do powstania poselskiej interpelacji w tej sprawie.

Zastanawiam się czy w dobie kryzysu ekonomicznego i po wyborach prezydenckich temat ten może wzbudzić zainteresowanie kogokolwiek poza tymi, którzy o to się starają?

Ostatni raz w muzeum Wybickiego byłem w lutym 2004 roku. Oprócz kustosz Pani Teresy Kuczery nie zastałem tam nikogo.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

 1. nazwa

  Wg mojej wiedzy pamiątek nie ma tam już prawie żadnych, nawet biurka widocznego na zdjęciu (ponoć stoi w gabinecie biznesmena, który ten teren kupił lata temu).

 2. Małgorzata Wójcik

  Co za bzdura Panie Redaktorze!!! Naznaczony polskością,Dworek w Manieczkach,winien być pilnie odrestaurowany i udostępniony turystom a dla ministerstwa kultury,winien być oczkiem w głowie.
  Był Pan kiedyś w Irlandii? Tam nie mają tak bogatego dziedzictwa jak my.Potrafią jednak że zwykłego ,kamiennego łazi zrobić atrakcję turystyczną,którą przyjeżdżają autokarami obejrzeć zagraniczni goście ,nie tylko z Europy.Z czego zasłynął ów kamień? Stanął przy nim na chwilę odtwórca głównej roli w filmie „Przeminęło z wiatrem”.
  To jakiej skali użyć by stwierdzić,że Dworek
  w Manieczkach wymiata pod każdym względem?
  Chyba jest Pan zakompleksiony a Tych,którzy chcą przywrócić dworkowi dawny blask i należne miejsce w polskiej historii i kulturze,prawdopodobnie nazwał by Pan polactwem😪

 3. Manieczki

  Na pewno obiekt wymaga utrzymania, to nasz patriotyczny obowiązek a że nikogo tam oprócz pani Kustosz nie było – cóż zaniedbanie i brak pieniędzy. Wstyd dla nas wszystkich, że taki obiekt i pamiątki marnieją !!!
  Cóż patriotyzmu musimy się jeszcze długo uczyć !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *