NAJNOWSZE

Podobno mają grzać!?

Ukazał się komunikat burmistrza Śremu w sprawie zawirowań wokół śremskiej ciepłowni.

Komunikat Burmistrza Śremu
dotyczący bezpieczeństwa energetyki cieplnej w gminie Śrem
„W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami o podejmowaniu przez nowego właściciela śremskiej elektrociepłowni działań, mogących wywołać negatywne w skutki dla gminy, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski spotkał się 20 maja 2020 r. z udziałowcem Przedsiębiorstwa Handlowo-Spedycyjnego PETEK Rupik Tarnówka Spółka Jawna, które dokonało  zakupu 100% udziałów śremskiej spółki Ciepłownia Śrem Sp. z o.o..

Celem spotkania było potwierdzenie faktu zmiany właściciela oraz poznanie planów i najbliższych zamierzeń dotyczących ciepłowni.

Burmistrz Śremu zwrócił uwagę na publiczny charakter realizowanej misji oraz wagę śremskiego przedsiębiorstwa ciepłowniczego w życiu gminy.

Właściciel Ciepłowni poinformował, że przedmiotem nabycia była nieruchomość elektrociepłowni przy ul. Grunwaldzkiej wraz z infrastrukturą przesyłową. Nastąpiła tym samym koncentracja własności źródła ciepła i instalacji przesyłowej. Przedstawiciel firmy poinformował, że przedsiębiorstwo wymaga wszechstronnej, gruntownej restrukturyzacji. Podejmowane działania w najbliżej przyszłości mają służyć poprawie efektywności funkcjonowania Ciepłowni.

Burmistrz Śremu zaapelował aby działania restrukturyzacyjne w sferze dotyczącej spraw pracowniczych realizować w duchu dialogu i ze szczególnym poszanowaniem praw pracowniczych.

Nowy właściciel Ciepłowni zapewnił że dostawy ciepła w Śremie nie są w żaden sposób zagrożone. Ponadto zadeklarował współpracę i bieżącą wymianę informacji Śrem na temat sytuacji w spółce.

Biorąc pod uwagę interes gminy Śrem oraz fakt, iż Ciepłownia Śrem Sp. z o.o. obsługuje znaczną część obiektów publicznych Burmistrz Śremu  wyraził również wolę aktywnej współpracy.”

Tak więc mieszkańcy korzystający z usług firmy dostrajającej ciepło do mieszkań nie muszą się niczego obawiać!  Chociaż część pracowników uważa, że ich przełożeni zwyczajnie na świecie „ściemniają”!?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

21 Komentarzy

 1. janas

  A Pan przewodniczący NSZZ Solidarność,Członek (nie mylić z penisem) Rady Nadzorczej OŻ Rysiu Górny ma wyśmienicie….

 2. Piotr Hoffmann

  ODPOWIADAJĄC ANONIMOWI: Niestety na prywatyzacji majątku z czasów poprzedniego systemu społeczno – politycznego skorzystali tylko nieliczni – będący wówczas w zarządach tych firm. Wzorcowym przykładem jest śremska odlewnia. Nie da się tego już odkręcić. Ciepło w zimie w blokach musi być i spadnie to na głowę Wojewody, jeśli okaże się, że obecny właściciel śremskiej ciepłowni faktycznie nie ma pojęcia o funkcjonowaniu tego zakładu.

 3. Anonim

  Chcę podzielić się kilkoma przemyśleniami na temat . Wpisy jakie się pojawiły ostatnio są bardzo emocjonalne co nie ma się czemu dziwić . Prawo niestety jest po stronie właściciela , to jest jego i może robić co chce . Teraz wychodzi prawda że nie które dziedziny gospodarki nie powinły być dawane w prywatne ręce a tym bardziej ludziom którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu takiego zakładu . Uważam że ich wiedza to tylko kwoty na ich kontach i dopisywanie kolejnych zer

 4. KIS

  Nastały rządy p Rupika i zadomowił się na ciepłowni mobing Szkoda że to co miało służyć ludziom jest niszczone a pracownicy zostali na łasce i niełasce pana . Był kiedyś taki film amerykański KORZENIE

 5. Ciepłownia

  To co się dzieje w tej firmie to skandal. Nikt nie słucha co mają do powiedzenia pracownicy, wszyscy to ignorują. Jest źle, naprawdę źle. Bez pomocy kogoś z zewnątrz nic nie zdziałamy. To wszystko padnie. Pomóżcie

 6. kis

  A gdzie jest w tym wszystkim Spółdzielnia Mieszkaniowa główny odbiorca ciepła .Chyba też im zależy na dostawach ciepła . Spółdzielnio obudż się!!

 7. Anonim

  Odpowiedź OBSERWATOR: Z tego co mówią mi pracownicy Ciepłowni, ci biznesmeni na pewno w swoich działaniach nie wzorują się na nauce JP II.

 8. obserwator

  Czy w Polsce będzie kiedyś normalnie? Polak Polaka musi gnębić żeby tylko mieć więcej . Niech ci biznesmeni posłuchają sobie homilii JP2 na temat pracy i póżniej jeśli będą mieli odwagę niech spojrzą w lustro ale to chyba nierealne bo dla nich człowiek to przedmiot a nie podmiot Praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy i widzimisia jakiegoś gościa który myśli że jest panem wszystkiego i wszystkich

 9. sąsiad

  Z tego co się orientuję śremska ciepłownia jest w prywatnych rękach i dopóki ciepło jest dostarczane to burmistrz nie może nic zrobić ale sadząc po komentarzach to tam w tej firmie musi się coś dziać bo chyba nikt to sobie nie wymyśla i należało by się jakoś szerzej przyjrzeć temu problemowi który za chwilę może ściągnąć większe kłopoty a zapłacą za nie oczywiście my mieszkańcy jezioran i nie tylko.

 10. Pracownik

  Najlepiej jakby burmistrz porozmawiał z załogą i on przyjechał do ciepłowni. Niech pokażą mu te nowości i innowacje i niech powiedzą kogo zwolnili i kogo zamierzają

 11. Poeta

  Pewnego razu kupił Rupik śremską ciepłownie , po jakimś czasie zrobił z niej chłodnie , nim się ludzie miarkneli o co w tym wszystkim chodzi powiedział tylko mam was w d….e g….o mnie to obchodzi!

 12. Piotr Hoffmann

  Sądząc po komentarzach władze ciepłowni okłamały naszego burmistrza, który dał się nabrać na okrągłe słówka? Może powinien idąc na rozmowy zabrać ze sobą fachowców od ciepłownictwa?!

 13. Anonim

  Na to wychodzi że jesienią Śrem nie tylko będzie walczył z koronowirusem ale także z rupikowirusem Niestety kapitalizm po polsku: bierz co możesz zabrać i uciekaj a inni niech się pózniej martwią co mnie to obchodzi

 14. Gość

  Zacznijcie słuchać pracowników bo zostanie tylko żal i płacz. Jak jest załoga traktowana? Zastraszanie i groźby są na porządku dziennym. Tak samo twierdzenie, że niektórych zwolni dyscyplinarnie, pewnie w myśl starego powiedzenia dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie… Nie będzie ludzi, nie będzie sprzętu, nie będzie ciepła.
  Nie wierzcie, że zmiany są na lepsze.

 15. Anonim

  To co pan Rupik powiedział panu burmistrzowi to kolejne kłamstwo pan burmistrz już nie długo się o tym przekona ale będzie już za póżno i niech wtedy nie mówi że o niczym nie wiedział wystarczy tylko odwiedzić elektrociepłownie i zobaczyć to na własne oczy . Udanej zimy panie burmistrzu!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *