NAJNOWSZE

Powiedzcie coś na temat „Trójki”!

Taki list przyszedł dziś od czytelniczki:

„Ciekawe Panie Piotrze co mają do powiedzenia śremscy PiS-owscy sympatycy Trójki. A wiem, że jest ich tu sporo…”

Sam słuchałem „Trójki” od czasów studenckich jeszcze. Pamiętam taki obrazek, gdy podczas Juwenaliów na w oknach akademika (AGH Kraków) ktoś wywiesił plakat z logiem radia i napisem: „Program Trzeci – Programem Narodu”. Była to parafraza powszechnie używanego hasła: „Program Partii – Programem Narodu”.

Nie odkryję Ameryki pisząc, że od czasów przejęcia rządów w Polsce przez partię Kaczyńskiego – moja ulubiona stacja powoli schodziła „na psy”.

Ostatnie wydarzenia z piosenką Kazika pogrzebały tę stację na wieki.

Nie wiem, kto ze śremskich pisowców jest fanem „Trójki”. Pamiętam przed laty, jak podczas spotkania przed bierzmowaniem mojego Kacpra – przyznał się do wieloletniego słuchania tego programu – ksiądz kanonik Ryszard Adamczak.

Zapraszam wezwanych przez czytelniczkę – do dyskusji na ten temat. Oczywiście nie tylko ich.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

7 Komentarzy

 1. 3jka

  „Trójka” jak to „Trójka”, sam ma sentyment tylko do „Listy Przebojów Trójki” i Niedźwieckiego, niestety On okazał się również słabeuszem i został TW.
  Pomijając jakieś tam niesnaski i przetasowania, ludzie wypowiadają się tak, jakby redaktorzy mieli żyć wiecznie, przecież na tym polegają zmiany, kiedyś oni odejdą do innych stacji tak czy inaczej albo poumierają, takie życie.
  Nie rozumiem tego całego zamieszania.

 2. Wolny słuchacz

  A panie! Bo to bardzo ważne jak powstała. Od samego poczatku indoktrynacja. Obecna “władza” pozostawia wiele do życzenia lecz proszę pamiętać o Niedźwiedzkim (TW bera)i “stokrotce” która zaczęła kariere od programu o butelkach, gdy chcieli zwolnić stokrotkę wkroczył jej tatuś, jak odeszła – tak wróciła. Nie ma nad czym płakać, mamy youtube i spotify!

 3. Zorientowani

  Towarzysz Gomułka dał przyzwolenie na powstanie stacji. Miała być antidotum na radio Luxemburg, aby młodzież miała swoją stację, a nie imperialistyczną. Powstała na początku lutego 1962 r. Ile ta stacja – emerytka przeszła?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *