NAJNOWSZE

Powołano nowego kierownika PCPR w Śremie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – jako jednostka podległa jurysdykcji zarządu powiatu w Śremie, najbardziej w okresie rządów starosty Zenona Jahnsa – „rozsławiły” kontrowersyjne sprawy kadrowe.

Już na początku swoich rządów starosta (na mocy formalnej decyzji zarządu) zwolnił dyscyplinarnie ówczesną kierownik Małgorzatę Łuckę. Przegrał (choć sam twierdzi, że w sumie to nie przegrał) z nią proces w sądzie i musiał wypłacić jej należną odprawę.

Urszula Hańczyk, która weszła na miejsce zwolnionej kierowniczki PCPR – zasłynęła w tym roku z nierozliczonego projektu, za który trzeba było oddać pieniądze (ponad 138 tysięcy złotych). Ostatecznie starosta zrezygnował z restrykcji wobec Urszuli Hańczyk (chociaż na posiedzeniu komisji rady powiatu odgrażał się, że pozwie ją do sądu o odszkodowanie) i pozwolił jej odejść na emeryturę.

23 lipca 2020 roku zarząd powiatu w Śremie powołał (bez konkursu) na stanowisko kierownika PCPR – Karolinę Gałuszkę  – dotychczasową zastępczynię Urszuli Hańczyk. 

W uzasadnieniu uchwały napisano m.in.: „pracownik samorządowy, który wykazuje inicjatywę w pracy i sumiennie wykonuje swoje obowiązki może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko (awans wewnętrzny).

Znam Karolinę Gałuszkę osobiście i współpracowałem z nią w przez kilka lat od 2011 roku (z tego roku pochodzi to zdjęcie) – w świetlicy socjoterapeutycznej w Psarskiem, gdzie uczyłem podopiecznych grać w szachy. Pamiętam ją jako miłą i zawsze uśmiechniętą dziewczynę – więc szczerze życzę jej powodzenia na tym trudnym (jak wykazuje historia) stanowisku.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

7 Komentarzy

  1. Anonim

    Za to piekło, jakie zagotowała Ani i Kryspinowi oraz ich babci, powinna wylecieć z pracy i to z wielkim hukiem!!!

  2. Stała czytelniczka

    Żal kobiety, dlaczego udzieliła wywiadu, nie znając sprawy, jako kierownik mogła wyznaczyć osoby, które znały problem.
    Medialna wpadka 🤐

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *