NAJNOWSZE

Premier swoje, ksiądz swoje i organista swoje. A ludzie w Śremie umierają!

To widoczek tylko jednego „sektora” z dzisiejszej porannej mszy świętej w kościele pw. „Mądrości Bożej”. Wiernych w świątyni było na oko co najmniej dwa razy tyle ile powinno. Jak się dowiedziałem do tej pory tylko jeden proboszcz ze Śremu zwrócił się do sanepidu po radę jak skutecznie przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

Może jako parafianin nie powinienem tego pokazywać, ale ostatnie dane covidowe z naszego powiatu są zastraszające i postanowiłem „wstrząsnąć” trochę opinią publiczną.

Lekarze w śremskich przychodniach są przerażeni. Praktycznie każda infekcja to koronawirus. 39-latek ze Śremu – zdrowy do tej pory w trzy dni po zakażeniu zmarł. W Śremie choruje coraz więcej osób poniżej trzydziestu lat, chorują też dzieci.

Poniżej dzisiejszy raport z powiatu ze strony gov.pl

Rozmawiałem dziś z Panią Urszulą Sitnicką – Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Śremie.

Prosiła, by media apelowały o rozsądek społeczny w trudnych czasach, które nastały. O jak najmniej wzajemnych kontaktów społecznych, o zamkniecie się w domach o przeczekanie tego trudnego czasu w możliwie jak największej izolacji.

Wiec apeluję!

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. Anonim

    I tak jest w każdym kościele. Ludzi więcej niż powinno być. A nie przypominam sobie żeby jakiś proboszcz został za to ukarany mandatem. Inni by już mieli mandat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *