NAJNOWSZE

Projekt ronda na Grunwaldzkiej dawno jest już gotowy! Więc na co czekać?

Napisał do mnie mgr inż. Piotr Świtalski, Śremianin i absolwent Politechniki Poznańskiej, specjalność budowa dróg i autostrad:

„Widzę, że trwa zacięta dyskusja na temat budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Zamenhofa z 1 Maja i Grunwaldzką. Ludzie chcą ronda! Na studiach nocki zarywałem żeby zaprojektować tam rondo, a na dowód tego przesyłam zdjęcie”.

Projekt jest gotowy i do wykorzystania.

– Oczywiście temat nie został olany przez władze urzędu miejskiego. Pan Paweł Pawelczyk kierował jeszcze jakieś pół roku temu pismo do WZDW w Poznaniu, przesyłając nawet ten projekt, że w minionym roku były dwa poważne wypadki, w tym jeden śmiertelny. A o bezpiecznym wyjeździe z ul. Maja zawsze można było pomarzyć. Niestety w WZDW nie widzą potrzeby realizacji skrzyżowania typu rondo, opierając się o dane KPP Śrem – mówi Piotr Świtalski. 
Może warto więc jeszcze naciskać Zarząd Dróg Wojewódzkich, by zamiast świateł pomyśleć tam jednak o rondzie?
Autor projektu jest śremianinem, ma 33 lata, pracuje w branży mieszkaniowej u lokalnego dewelopera. Ma jak sam mówi: „cudowną córkę” i żyje w konkubinacie ze swoją partnerką. Jego hobby to gitara elektryczna i grafika komputerowa.
Projekt ronda współtworzył z Piotrem Świtalskim – Piotr Górka.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

7 Komentarzy

 1. Świetlisty

  Burmistrz nic nie zbuduje, bo to nie jego skrzyżowanie!!!! Ludzie zrozumcie jedno: jest to skrzyżowanie drogi wojewódzkiej i dróg powiatowych i burmistrzowi nic do tego. Skoro WZDW otrzymało wsparcie finansowe, to na określony cel, a nie wymyślone i wymysły radnego, który ma swoje wizje bez pokrycia (jak stok narciarski między kanałem ulgi a miastem). Skoro burmistrz dogadał się na światła, to niech będą światła. Przynajmniej na początek. Od czegoś trzeba zacząć, a nie truć, że rondo da się zrobić za małe pieniądze.

 2. Johnny

  Jeśli lud chce to burmistrz zbuduje coś co nazwie RONDO przetnie wstęge odtrąbi sukces i bądżcie szczęśliwi i zyjcie w swoim zakorkowanym mieście dalej…. Ludzie ogarnijcie się! Macie w Śremie już kilka szykan drogowych zwanych rondami mało wam? Jeśli ktoś kto trochę zjechał świata wie,że ronda mają sens jeśli mają minimum 3 pasy. A te istniejące już rondelka proponuję przenieść na rozdroża Tesin z Kalejami czy Jarosławki-Obreda…..

 3. Krzysiek

  Jak się nie umie jeździć to są wypadki.
  Przestańcie rozdawać prawo jazdy na lewo i prawo a starszym wprowadzić okresowe badania lub egzamin praktyczny to wypadki zmaleją w znaczącym stopniu

 4. Śremianin

  Światła wychodzą taniej. I mniej przetargów. Więc I tak I tak zapewne postawią światła. Powstaną kolejne korki I Gówno z tego będzie. To jest śrem, bądźcie tego świadomi.

 5. Stefan

  Nasi włodarze z Burmistrzem na czele są tak oderwani od życia w tym mieście, że forsują swoje głupie i durne pomysły bez konsultacji z kimkolwiek a głosy opozycji traktują jak sprzeciwy celowe.
  Mamy światła na Gostyńskiej, czasami nie dam siętamtędy jechać, mamy na wylocie ze Śremu w kierunku na Poznań/Zbrudzewo i słabo się tamtędy jeździ ale Burmistrz jeszcze nie skumał, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach ale na swoich też trzeba.
  TYLKO RONDO w tym miejscu inaczej zakorkuje się ta część Śremu, panie Burmistrzu posłuchaj pan wreszcie głosu rozsądku i ludzi w Śremie !!!

 6. Kierowca

  To skrzyżowanie to masakra.Jade pół miasta żeby tą krzyżówkę omijać jak się da.Bardzo niebezpieczna.Rondo to bardzo dobry pomysł

 7. Janusz

  Tak, tylko rondo w tym miejscu ale z prawoskrętami, jest tam bardzo dużo miejsca !!!! to rozładuje korki w tym miejscu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *