NAJNOWSZE

Rada powiatu w Śremie przywróciła godność wyrzuconej emerytce!

Piętnaścioro radnych powiatowych zagłosowało przeciw odrzuceniu skargi emerytowanej nauczycielki Zespołu Szkół Technicznych, którą szkoła chciała wyrzucić z grona emerytów i pozbawić prawa do korzystania z funduszu socjalnego. Tym samym emerytka nadal przynależy do grona emerytów ZST.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu byli Janusz Przywara (przewodniczący komisji skarg) oraz radny Prawa i Sprawiedliwości – prezes PGK w Śremie – Paweł Wojna.

Dobrze się stało, że radni poszli po rozum do głowy i nie opierali się na enigmatycznych przepisach wyjątku prawnego z 1991 roku.

Radnym powiatowym dał przykład starosta śremski Zenon Jahns, który na samym początku oświadczył, że on jako radny uznaje racje emerytki i będzie głosował przeciwko odrzuceniu tej uchwały.

Zawsze mówiłem, że to ludzki Pan!

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

2 Komentarze

  1. Piotr Hoffmann

    Odpowiedź ZDZIWIONA: Wypada się tylko cieszyć, że 15 radnych naszła refleksja, że nie wypada sankcjonować niemoralnych działań. Bo wyrzucenie emerytki ze środowiska, w którym niemal ćwierć wieku przebywała takim działaniem było…

  2. Zdziwiona

    Panie Piotrze, dlaczego tu jest taka czyżby złowroga cisza, gdzie się podziały komentarze, które oskarżały i te które broniły osób, które były skonfliktowane, czyżby nie dostały nakazu ” napisz coś”. I życie toczy się dalej. Zdrowia życzę 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *