NAJNOWSZE

Radni powiatu śremskiego walczą o kolejne święto państwowe!

Podczas najbliższej sesji Rada Powiatu w Śremie podczas sesji w dniu 27 sierpnia przyjmie oświadczenie, w którym opowie się za ustanowieniem dnia 27 grudnia świętem państwowym, jednak nie wolnym od pracy.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1818-1919, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Fundacja Zakłady Kórnickie i Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Nadanie rangi święta państwowego temu dniu – zdaniem wnioskodawców – nadałoby odpowiednią rangę temu historycznemu wydarzeniu.

Ciekawe jak do tego pomysłu odniesie się większość sejmowa?

Czy poprze inicjatywę Wielkopolan, którzy raczej są sceptyczni wobec niej?

Jak myślicie?  

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

4 Komentarze

 1. Alojzy

  Znakomita inicjatywa.
  Większość naszych świat to jednak świętowanie klęsk, to powstanie było jednym z nielicznych zwycięskich zrywów. To, że nie ma właściwej rangi to wstyd dla Wielkopolski no ale przecież tutaj jest ostoja lewicy, wszak Wielkopolanie pomogli wydatnie panu Millerowi, staremu czerwonemu kacykowi dostać się do PE. Teraz ten utrwalacz władzy ludowej śmieje się w twarz wszystkim, bo takiej emerytury to nawet ci „wyborcy” na obrazku nie zobacza.
  W telewizji WTK relacjonowało się te wszystkie hucpy Lempartowej, niszczenie elewacj Kościołów, prowokacji podczas nabożeństw aż doszło do niszczenia pomników, między innymi oblano farb pomnik Powstańców Wielkopolskich to czego wymagać od takich ludzi ?

  A Pani Anna co chciała brzydko napisać ? O tym święcie / rocznicy ? To może najpierw niech Pani z kimś rzetelnym o tym porozmawia i się dobrze zastanowi, zanim Pani chlapnie coś głupiego o naszej własnej historii.
  Polecam literaturę czytać, jest tego sporo, poza tym zwiedzanie muzeów czy filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *