NAJNOWSZE

Ratunku!!! W Śremskiej elektrociepłowni zwalniają ludzi.

Wczoraj przyszedł list od czytelniczki:

„Witam Panie Piotrze. Nie wiem czy Pan wie, że śremska elektrociepłownia ma nowego właściciela który mało,że zwalnia ludzi (około 20 osób) to wyprzedaje co może. Niedługo może się okazać, że zostaniemy bez wody i ciepła nie wiem może trzeba było zainteresować kogoś z góry co by nie było za późno”.

Spojrzałem do internetu, gdzie wyczytałem, że od 26 listopada została wpisana do KRS (0000815833) spółka o nazwie: CIEPŁOWNIA ŚREM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

To pewnie tego organu boi się mieszkanka Śremu.

No, cóż co mogę Pani odpowiedzieć – wraz z upadkiem ustroju socjalistycznego (ach ten okropny Lech Wałęsa!) skończyło się bezpieczeństwo socjalne mieszkańców kraju nad Wisłą.

Podejrzewam też, że ktoś z śremskiej „góry” wie już o sprawie. Mam też wrażenie, że ci z tej „góry” i ci co są nad nimi nie dopuszczą, by blokach było zimno i nie leciała ciepła woda z kranu.

Tym niemniej – znawców tematu – zapraszam do napisania w komentarzach co się strasznego dzieje w tej nowej spółce.

Zdjęcie pochodzi z ostatniego zbiorowego protestu w śremskiej odlewni, który miał miejsce w 21 marca 2013 roku. Odlewnicza spółka zwalniała wtedy pracowników.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

13 Komentarzy

 1. Mieszkaniec Śremu

  Czy tego chcemy czy nie, zbliża się sezon grzewczy, może podjelibyśmy dyskusję na temat działań jakie są czynione w Ciepłowni Śrem w kwestii bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców w nadchodzącym sezonie grzewczym. Czy ktoś z Państwa wie co tam się dzieje? Z tego co wiem, niestety, nie najlepiej to wszystko wygląda:) Może, ktoś wie coś więcej? Nie liczę na opinię zastraszonych pracowników Spółki, jednak może znajdzie się osoba, która posiada jakieś informacje?

 2. sąsiadka

  No z tego co wiem od znajomej, która tam pracuje (jeszcze) to zarząd był jednocześnie właścicielem pecu.

 3. Gość

  Witam panie Piotrze jak za pewne już pan wie firma która kupiła a raczej przejęła elektrociepłownie to firma PETEK. A prezesem tejże firmy jest pan Adam Korbel. To tak w woli wyjaśnienia do wczorajszego komentarza.

 4. Gość

  Dokładnie żeby nie było za póżno,jak naprawdę przyjdzie prawdziwa zima a nas nie będzie miał kto ani co ogrzać. To co dzieje się w Śremskiej elektrociepłowni zakrawa o pomstę do nieba .Tak jak pan pisze panie Piotrze od listopada elektrociepłownia w Śremie była spółką Ciepłownia Śrem Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Jednakże w krótkim czasie chyba z pięć razy zmieniała się nazwa elektrociepłowni .Spółki,spółeczki jedno wielkie matactwo .Aż przyszedł punkt kulminacyjny nowy właściciel nie mający żadnego pojęcia o prowadzeniu tak wielkiego przedsiębiorstwa jakim jest śremska elektrociepłownia .I nie mam tu bynajmniej na myśli zakładu o którym jest mowa,tylko o tysiącach mieszkań do których należy doprowadzać ciepło .Nowy właściciel nie potrzebuje żadnych sprzętów jego zdaniem wszystko jest zbędne zarówno maszyny jak i ludzie. Oby nie okazało się że za jakiś czas zostanie po nas tylko pył.

 5. Andrzej

  Znak czasów. Drapieżny kapitalizm. Prymat pieniądza nad człowiekiem. Mam nadzieję, że przed zimą nie obudzimy się z wizją zimnej wody i nieogrzanych mieszkań..

 6. Gość

  Może znajdą się osoby pracujące tam i skomentują tą całą sytuację,na razie tylko jedna osoba potwierdziła ,że coś złego się dzieje.

 7. Piotr

  Nowy właściciel jest od ok. miesiąca. Z tego co mówią wynika, że czytelniczka ma rację w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *