NAJNOWSZE

Sierżant Martyna Wawrzyniak – nasza śremska policyjna bohaterka

Dziś w Śremie obchodzono Święto Policji. W nieco innej formie niż do tej pory. Zasadnicze obchody miały formę uroczystej zbiórki przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji.

Były przemówienia, awanse, padały ciepłe słowa. Pierwszoplanową bohaterką (przynajmniej dla mnie) była skromna 21-latka z Dolska – Martyna Wawrzyniak. O tym, że zostanie policjantką wiedziała już zapisując się do klasy policyjnej w Zespole Szkół Technicznych w Śremie.

Słyszeliśmy już o niej wcześniej, gdy zdobywała medale w dość egzotycznej odmianie sportów walki – brazylijskim ju – jitsu. Kilka dni temu wsławiła się czymś o wiele bardziej szlachetnym – narażając własne – uratowała czyjeś życie. Podczas patrolu w mundurze  – skoczyła do Warty, by ratować tonącą kobietę. Żeby było ciekawiej – był to jej debiut w tym akwenie. Pływała do tej pory głównie na basenie.

Wszystko skończyło się dobrze – topielica (niedoszła – jak się okazało samobójczyni) została uratowana.

Dziś Pani Martyna, dostała awans, odznaczenie, mnóstwo nagród i gratulacji.

To było zdecydowanie jej święto.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

8 Komentarzy

  1. Piotr Hoffmann

    Odpowiedź PANIE PIOTRZE: Na zdjęciu jest sierżant Martyna Wawrzyniak, która uratowała tonącą kobietę w Śremie. Może w wiadomościach była przedstawiona inna sytuacja? Nie oglądałem tego materiału.

  2. Panie Piotrze

    Czy to jest ta Pani? W wiadomościach TVP wypowiadała się inna Pani policjant która pomogła tonącej kobiecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *