NAJNOWSZE

Skandaliczny wykład nauczycielki Witek!

Partyjny marszałek sejmu powinien (dla zachowania godności urzędu) przynajmniej udawać neutralność i bezstronność. Nie umie tego niestety robić Elżbieta Witek – lat 62 – nauczycielka z zawodu.

Wykład z historii ostatnich tygodni służył wyłącznie obrzydzeniu jednej partii i jednego kandydata. Wypada tylko mieć nadzieję, że przyniesie on skutek odwrotny do założonego.

Mowa pani Witek powinna służyć na lekcjach nauki o społeczeństwie (uczą jeszcze tego?) jako wzorcowy przykład braku kultury politycznej.

Zapraszam tych, co słyszeli wypowiedź marszałek sejmu o wyrażanie swojej opinii.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

10 Komentarzy

 1. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź AIRMAN: Absolutnie się nie gniewam. Mój tekst jest komentarzem emocjonalnym po wypowiedzi marszałek Witek. Nie wiem dlaczego, ale w zasadzie głównie ona wyprowadza mnie z równowagi! Ona i wicemarszałek Terlecki.

 2. Airman

  Przypatrując się kurskiej-michniczyznie jestem zmęczony informacjami podawanymi przez masowy przekaz propagandowy z lewej jak i z prawej strony. Jestem zmęczony obłuda. Oczekuje czegoś więcej, zwłaszcza, gdy chodzi o Śrem. Nie da się ukryć, że ludźmi steruje się przez przekazy emocjonalne, jednak głęboko wierze, że śremskich publicystów stać na obiektywizm i brak prywatnych osadów emocjonalnych. Ufam,że Śrem posiada barwny wachlarz publicystów i dziennikarzy,którzy kierując się ideami rzetelnego dziennikarstwa i nie wpasowują się w tą medialna papkę serwowana każdego dnia.

  Do dziś pamietam słowa swojego promotora.
  „Otrzymujecie wyższe wykształcenie, to Was zobowiązuje…myślcie za tych, którzy tej wiedzy nie maja, budujcie doświadczenie i dzielcie się nim, by budować przyszłość.”
  Tego oczekuje, rzetelnego przekazu, opartego na dowodach, bym sam mógł oceniać wypowiedzi i ludzi dziś ocenianych.

  Wystawiając publikacje poddał Pan w ocenę swoje słowa.

  Otworzyłem, przeczytałem, oceniłem.

  Proszę się nie gniewać. To tylko moja bezstronność.

 3. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź AIRMAN: Patrzę czasem na „Wiadomości” i szybko się uczę! Może w tym tekście jestem stronniczy, ale uważam, że Pani Marszałek Sejmu osobiście mnie obraziła swoim propagandowym przekazem!

 4. Airman

  Jak czytam Pana nagłówki to czuję się jakbym czytał paski w TVP. I jestem zagubiony, bo niby opozycja a metody PiS. Taki „Festiwal porażek”.

  Artykuł stronniczy. Pozdrawiam ANONIM’a.

 5. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź ALOJZY: Zgadzam się w kwestii drani i karierowiczów, którzy są w każdym ugrupowaniu. Można się oczywiście spierać, w którym jest ich więcej. Co do Czarzastego – jest on specyficzną postacią (mam wrażenie, że zakochanym w sobie i w swoich bon motach) – ale wybrali go wyborcy, tak jak na przykład Terleckiego czy Witek – więc ma takie samo prawo zasiadania w sejmie, jak i oni.

 6. Alojzy

  Marszałek Sejmu powinno się pisać wielkimi literami, niezależnie kto jest na tym stanowisku akurat i czy Pan lubi tego kogoś czy nie. Tak dokładnie zachowuje się oPOzycja, krzyki, stukanie, niewybredne komentarze na posiedzeniu Sejmu, wymachiwanie rękami, gestyu itp. Szacowna instytucja jaką jest Sejm RP obecnie przypomina cyrk dosłownie, żadnej powagi, żadnych hamulców i dyscypliny, Pan Nitras powinine dawno wylecieć z hukiem z Sejmu i piastowanej funkcji posła (dożywotnio).
  To co Pan pisze to Pana własnie odczucie, rozumiem ze PiS śni się Panu po nocach a Kaczyński zjada dzieci. Prosze poszukać informacji, pooglądać wiele różnych kanałów informacyjnych i wyciągać wnioski.
  Osobiscie jakoś ani nie czuję się zagrożony, ani nie czuję braku demokracji ani łamania Kostytucji (chyba ze przez oPOzycję), co u mnie wywołuje stan zagrożenia, to ciągłe próby destabilizacji Państwa przez oPOzycję a to przez uruchamianie róznych artykułów przeciw Polsce w PE, a to przez próby torpedowania wielkich i strategicznych inwestycji jak przekop Mierzei Wiślanej czy CPK. Przypomnę ze oPozycja zadała sobie takze wiele trudu aby storpedować projekt drogi ViaCarpatia.
  W arogancji, kolesiostwie, bezczelnosći i cynicznym wykorzystywaniu stanowisk NIKT nie pokona obecnej oPOzycji, poza tym nie przyszło Panu do głowy, że ktoś może się równei skutecznie bronić jeżeli jest notorycznie i niewybrednie atakowany ? Pretencje dop mediów publicznych czy polityków partii rządzącej, że grzecznie nie tulą sie w sobie kiedy oPOzycja ich atakuje w niewybredny sposób ? Kto wiatr sieje zbiera biurzę. Co Pan powie o cyrkach wyprawianych przez front-manów oPozycji – Schetyna, teraz Budka, Nitras, Trzaskowski, Grodzki i senatorowie sprzyjający oPOzycji, blokujący ważne dla działania Państwa ustawy ? Czy to nie materiał na Trybunał Stanu ? Jak można robić takie rzeczy, kiedy grozi to paraliżem Państwa i destabilizacją ? Nie wiem jakie ma Pan sympatie ale raczej lewicowe lub lewicowo-liberalne, zresztą teraz to chyba jeden pies, bo obecni liberałowie zachowują się jakby brali lekcje Marksizmu u najlpeszych „nauczycieli”.
  Niemniej jednak, życzę Panu zrozumienia również drugiej strony, bo ja kiedyś wierzyłem w obecną oPOzycję ale doszedłem do wniosku, że za dużo tam drani i karierowiczów a to co robią i będą robić ma niewiele wspólnego z tym co mówią.
  O lewicy nie ma co mówić, wystarczy poczytać o martyrologii naszcyh dziaków AK-owców i wszlekiej maści patriotów, których katownie UB były pełne kiedyś a obecna lewica szczyci się tym, że są spadkiobiercami bandytów spod znaku Stalina, Pan Czarzasty wygaduje takie durnoty, że ciężko nawet słuchać (kto takich ludzi wybiera ?).

 7. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź MARTA: Platforma i ogólnie Koalicja Obywatelska nie jest moją ulubioną partią. Oburza mnie fakt, że marszałek sejmu – jako najwyższy po prezydencie urząd w Polsce nie potrafi być bezstronny. I tylko tyle. W działalności PiS-u od zawsze oburza mnie arogancja, bezczelność (vide marszałek Witek), kolesiostwo i cyniczne wykorzystywanie stanowisk dla osiągnięcia osobistych korzyści. Zaś aktorstwo Morawieckiego jest godne Oskara!

 8. Marta

  Pisze Pan o tym tylko dlatego, że coś jest nie po myśli Pana ulubionej partii. Szkoda tylko, że ta partia z p.Trzaskowskim na czele ma kompletnie w dupie Polaków. Oni nie chcą wygrać wyborów żeby nam żyło się lepiej, a tylko po to żeby odciągnąć PiS od władzy. Prawda jest taka, że obie te opcje polityczne są siebie warte czyli nic. Polsce jest potrzebna całkowita zmiana, a nie ciągłe zamienianie jednych na drugich. Niestety m.in przez osoby jak Pan nic w tym kraju się nie zmieni, bo lepiej szerzyć propagandę i nagonkę, kręcić sztuczne afery niż faktycznie uświadamiać ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *