NAJNOWSZE

Smutny śmiertelny rekord. Czytajcie relacje śremskich ozdrowieńców

W piątek 9 kwietnia w powiecie śremskim z przyczyn covidu i „chorób współistniejących” zakończyły żywot cztery osoby. To zdaje się smutny rekord.

W ostatnim czasie udało mi się wysłuchać relacji osób ze Śremu, które przeżyły zakażenie koronawirusem mogą siebie nazwać ozdrowieńcami.

Poniżej fragmenty ich relacji:

„Siedem tygodni w szpitalu. Najgorsze to były chwile, gdy dosłownie brakowało mi tchu. Dusiłem się. Całe życie przemykało mi przez głowę. Już żegnałem się bliskimi, których nie miałem szans zobaczyć. Teraz siedzę w domu – opiekuję się żoną inwalidką i bardzo powoli dochodzę do siebie z osłabienia” – emeryt, wiek 70 plus.

 

„Wykryli mi to podczas cotygodniowych badań w pracy. Nie miałem smaku i węchu. Nic mi poza tym nie było. Nie miałem temperatury i nic mnie nie bolało. Myślałem za to, że umrę z nudów. Obejrzałem chyba ze cztery seriale” – pracownik fizyczny, wiek 20 plus.

 

„Nie wiem, gdzie złapałam tego wirusa. Ale mam wyrzuty sumienia, że zaraziłam rodziców, którzy ciężko to przechorowali. Dzieciom i mężowi nic nie było. Ja byłam osłabiona i zmęczona temperaturą, która przez kilka dni mnie trzymała. Trzy tygodnie siedziałam w domu. Myślałam, że zwariuję” – pracownik umysłowy, wiek około 30 lat.

 

„Covid niestety przechodziłem objawowo, wręcz podręcznikowo. Duszności, temperatura 39 stopni, kaszel i dobijająca senność. Początkowe dni były tragiczne. Nie wyobrażam sobie co muszą czuć ludzie pod respiratorami – mnie na szczęście to ominęło” – inżynier lat 40.

 

Drugi rok już żyjemy z pandemią. Jedni ją ignorują inni wręcz przeciwnie – nie odrywają nosa od telewizora z wiadomościami. Wszelkie plany na przyszłość w ostatnie chwili przychodzi nam weryfikować. Wydaje się, że nigdy już nie będzie tak jak było…

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

4 Komentarze

 1. JAN

  Przyczyną zgonów bywają również szczepionki przeciw Covid 19
  W USA było ich 2794 , a w Europie 5365.
  Niepożądanych odczynów poszczepiennych NOP
  było w USA 57000 , a w Europie 238949 .
  To dane z system WAERS monitorującego NOP
  Źródło : https://www.youtube.com/watch?v=i2DpfMq_rGE / od 5 min. 45 sek /.
  Oraz :
  Wg. Uniwersytetu Harwarda – szczepionki zawierające mRNA mogą trwale
  zmieniać genomy DNA.
  Izraelskie badania wykazały , że szczepionki Pffeizera podwyższają ilość
  przeciwciał tylko na 3 miesiące. Te i inne ciekawe informacje z powyższego
  linka polecam.

 2. Tak

  Wojsko straszy żołnierzy, którzy nie wyrazili chęci zaszczepienia się, że będą takie osoby niezdatne do użytku nie będą awansować, uczestniczyć w różnych kursach oraz nie będą mogli jeździć na żadne wyjazdy co wiąże się z wydaleniem z służby. Bardzo przemyślane posunięcie oczywiście potem będzie żal i rozpacz dlaczego mamy tak mało żołnierzy w szeregach armii, a sami wywalacie lub odchodzą z pięknej śremskiej jednostki. Oczywiście wojsko uznaje, iż nikogo nie zmusza ponieważ jest to owa dobrowolna decyzja ale są osoby mądrzejsze co czytają różne wpisy na stronach internetowych twierdząc, że na dzień dzisiejszy to jedyna susza decyzja.

 3. ja

  W następnym wpisie relacje chorych na raka? Sto tysięcy rocznie umiera w Polsce. Albo choroby układu krążenia, też setki tysięcy. Wiadomo, żaba już ugotowana i nikt nie robi imby z tego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *