NAJNOWSZE

Śremianie potępią rosyjskiego agresora – ustami swoich radnych!

Podczas zaplanowanej na 24 marca br., rada miejska w Śremie przyjmie stanowisko w sprawie sprzeciwu wobec agresji Rosji na Ukrainę.

Oto projekt tego stanowiska: 

Rada Miejska w Śremie z całą mocą potępia wszelkie działania Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy.
Ukraina jest niepodległym i demokratycznym państwem. Nikt nie ma prawa agresją i siłą pozbawiać żadnego państwa jego ziemi, zasobów, a przede wszystkim narażać życia i zdrowia jego mieszkańców. Ten militarny atak niesie śmierć i cierpienie milionów niewinnych ludzi – dorosłych i dzieci.
Stanowczo się temu sprzeciwiamy!
Rada Miejska w Śremie popiera działania wprowadzające dotkliwe sankcje wobec agresora ze strony władz Rzeczypospolitej Polskiej, państw UE i NATO. Zjednoczone działania na arenie międzynarodowej przybliżą koniec wojny i umożliwią narodowi ukraińskiemu życie w niepodległym państwie.
Deklarujemy pełne wsparcie dla Ukrainy i jej obywateli. Solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, dla których nadszedł trudny czas wojny. Zapewniamy o możliwości skorzystania z różnorodnej pomocy na terenie gminy Śrem. Jesteśmy z Wami!

Mój komentarz:

Stanowiska podejmowane przez rady samorządowe gminnych szczebli oczywiście nie zrobią żadnego wrażenia w tym przypadku na rosyjskim agresorze. Są jednak ważnym sygnałem dla uchodźców i mieszkańców miasta i gminy Śrem, że władze samorządowe będą wspierały wszelkie działania, by nasi goście zza wschodniej granicy czuli się u nas jak najlepiej.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

 1. Johnny

  JAN już przywykłem do tego,że każdy twój komentarz na tym forum to manipulacja prawdą,lub kłamstwo w czystej postaci. Nie będę marnować mojego czasu na polemikę takim zakłamanym typem pełnym nienawiści dla obcych,którzy mają inne poglądy i wyznanie jakie ty uważasz za słuszne.Wiem,że wiele nas dzieli;ja mogę wrzucić na tacę caritas jak i do puszki Owsiaka Ty – nigdzie, pomogę Syryjczykowi jak Ukraińcowi Ty – nikomu.
  To że w jednym wpisie piszesz o modlitwach,miesiącu miłosierdza,encyklikach papieża JPII,o ,,szczególnie ważnych różańcach męskich”a w nastepnych wpisach o sędziach zdrajcach którzy powinni wisieć o tym że uchodźcy syryjscy męższczyźni kobiety i dzieci lepiej,żeby zamarzli w lesie na granicy,lub umarli z głodu i pragnienia byle by tylko nie przeszli granice RP.
  Dam ci tylko taką radę: PiSz sobie te kłamstwa,rozpowszechniaj zmanipulowane informacje czerpane z PiSowsko- rządowej i antyunijnych gazet i portali,ale nie mieszaj do tego religii,bo tą TWOJĄ urojoną w swym umyśle,zmanipulowaną wiarą to ja się brzydzę….

 2. JAN

  ” Syryjskie kobiety ” na granicy białoruskiej to w większości byli mężczyźni i
  Syryjczyków było tam niewielu.
  Nie chcieli na przejściu granicznym złożyć wniosku o ochronę międzynarodową
  jako uchodźcy , dlatego nie mogli oficjalnie przekroczyć granicy UE.
  Przekraczali tą granicę nielegalnie, w ramach wojny hybrydowej zainicjowanej
  przez Putina. Natomiast Ukrainki z dziećmi uciekające przed ewidentną
  wojną , to ofiary agresji Putina.
  Emigracja do niemieckiego socjalu , a ucieczka przed wojną to poważna o
  różnica.
  Na tutejszym blogu rozumieją to wszyscy , tylko nie bloger JOHHNY.
  Szkoda , że nie skorzystał z mojej propozycji przyjęcia do własnego domu
  kilku arabek z dziećmi . Wtedy by zrozumiał.

 3. Johnny

  Oby nie poszła ta para w gwizdek,bo co dla Putina będzie znaczyć ta uchwała? Polskę a przede wszystkim samorządy czeka ogromne wyzwanie jakim jest pomoc dla uchodźców,gdzie ich umieścić i jak wyżywić.Okazaliśmy ogromną dobroć i wsparcie dla uchodźców z ukrainy,ale boli mnie jedno:dlaczego nie pozwolono pomóc garstce syryjskich kobiet i dzieci błąkających się tygodniami po lesie na granicy polsko- białoruskiej…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *