NAJNOWSZE

Śremscy miłośnicy Dmowskiego nie wywiązują się ze zobowiązań?!

Przyszła skarga od czytelniczki Śremskiego Komentarza Politycznego na Śremski Instytut Historyczny.

Oto ona:

„Dobry wieczór Panie Piotrze. Byłam dzisiaj w Borgowie na starym cmentarzu i krótko mówiąc jestem w głębokim szoku jak to miejsce jest zaniedbane. Z tego co wiem na początku roku Starostwo w Śremie oddało cmentarz pod opiekę Śremskiemu Instytutowi Historii i od tego czasu nic się nie dzieje. Stary prezes instytutu dbał o to, żeby było coś tam robione, a po jego odejściu nic. Jeśli można prosić o nagłośnienie tej sprawy, bo to aż wstyd żeby takie miejsce, które jest pod opieką instytucji, niszczało. Pozdrawiam”.

Indagowałem w tej sprawie o szczegóły.

Przyszła odpowiedź:

„Z tego co wiem jakoś w marcu prezes Skotarczak zrezygnował na własną prośbę i wybrano kogoś nowego. I właśnie za Skotarczaka były tam prace prowadzone dość intensywnie, a teraz umarło. Myślę że on by tam dalej prowadził pracę ale nie ma praw do tego miejsca i teraz działa na cmentarzu w Księginkach.”

Mój komentarz:

Z zainteresowaniem obserwuję pasjonatów ze Śremskiego Instytutu Historii. I spodziewam się odpowiedzi na temat nadesłanej opinii. I proszę też o odpowiedź na pytanie: Czy Dmowski był naprawdę ok?

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

 1. Alojzy

  Cytat z komentarza Pana Piotra: „I proszę też o odpowiedź na pytanie: Czy Dmowski był naprawdę ok?”
  Rozumiem, że pytanie w kontekście modnej ostatnio nagonki na sympatie prawicowe i nacjonalizm (w dobrym tego słowa znaczeniu).
  Proszę pojechać na wycieczki z dobrymi miejscowymi przewodnikami – polecam Podlasie, gdzie był taki tygiel wielu kultur i religii (znakomite wyjazdy organizuja Państwo Jankowscy), poza tym polecam także media jak znakomity polski dokument – film: NIEPODLEGŁOSĆ, zreszta jest on emitowany w TVP przy okazji naszych świat narodowych, także sa ksiażki i internet.
  Ocena Dmowskiego jest tak samo trudna jak wczucie się w tamte czasy albo w sytuacje osób wywożonych na Syberię na zsyłkę, do niemieckich obozów czy postawienie się w sytuacji żołnierza na rzeczywistym froncie wojny.
  Dzisiaj mamy Totalna Opozycję, która wie wszystko – może by ich zapytać ?
  Na pewno nie polecam lewicowych czy lewicowo-liberalnych wywodów, ludzi także z kręgów akademickich, z uczelni które sa dzisiaj przesiaknięte lewicowymi ideologiami i poprawnościa polityczna ale sa jeszcze rzetelni historycy, publikujacy swoje materiały w internecie również, jedża z wykładami po Polsce i świecie.
  Można ich rozpoznać po tym, że podaja swoje źródła, korzystaja z różnych i rzetelnych materiałów historycznych a także staraja się nie oceniać pochopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *