NAJNOWSZE

Śremska „komunalka” przenosi się na Jeziorany!

To już nieuchronne – PGK Spółka z o.o., zmieni swoją siedzibę z ulicy Parkowej na Jeziorany. Burmistrz Śremu podpisał zarządzenie o przekazaniu nieruchomości na ten cel.

Otrzymałem stosowny komunikat prasowy na ten temat. Poniżej zamieszczam go w całości:

Informacja prasowa

Plany Inwestycyjne Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o.

W 2022 roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. rozpoczyna proces wymiany pojazdów specjalistycznych.  Obecna infrastruktura siedziby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. przy ul. Parkowej jest mocno przestarzała i ogranicza dalszą rozbudowę oraz dostosowanie do nowych standardów.

W związku z realizacją koncepcji rozwoju Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. gmina Śrem rozpoczęła procedurę wniesienia do spółki wkład niepieniężny w postaci nieruchomości gruntowych będących własnością gminy, położonych w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej o numerach ewidencyjnych:

  • 2467/1, numer księgi wieczystej PO1M/00002082/3 o powierzchni 1.1216 ha o wartości netto 204.000 zł
  • 2467/12, numer księgi wieczystej PO1M/00052171/9 o powierzchni 2.2391 ha o wartości netto 519.700 zł

Przedstawiona koncepcja zakłada przeniesienie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w  Śremie Sp. z o.o. w nowe miejsce, zlokalizowane na granicy Śremu przy ul. Grunwaldzkiej,  w  sąsiedztwie Odlewni Żeliwa oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie S.A. We wskazanym obszarze działają już przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej oraz  logistyczno- transportowej.

W ramach koncepcji Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. powstanie budynek biurowy dwukondygnacyjny połączony z zapleczem technicznym jednokondygnacyjnym. Na wskazanej nieruchomości znajdą się także wiaty na sprzęt i inne materiały, myjnia pojazdów, waga samochodowa, parkingi, place magazynowe, instalacja odnawialnego źródła energii i zbiornik przeciwpożarowy.

Nowe miejsce przy ul. Grunwaldzkiej to poprawa warunków socjalnych i pracy załogi Spółki oraz lepsze rozwiązania komunikacyjne. Dogodniejszy dojazd do największego osiedla mieszkaniowego Jeziorany w Śremie oraz drogi wojewódzkiej nr 432.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *