NAJNOWSZE

Śremska „komunalka” w krajowej awangardzie nowoczesności!

Dziś na targowisku miejskim odbył się pokaz nowego sprzętu, jakiego się dorobiła śremska spółka PGK.

W dniu 7 marca 2022 roku PGK w Śremie Sp. z o.o. zawarła umowy pożyczki oraz dotacji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczące zadania „Zakup samochodów komunalnych do odbioru selektywnie zebranych odpadów”. Zakupionych zostało 14 samochodów napędzanych ekologicznym paliwem LNG i CNG. PGK w Śremie otrzyma dotację w kwocie 587 000,00 zł oraz pożyczkę w wysokości 6 918 200,00 zł. Wnioski o pojazdy zostały złożone w ramach Programu priorytetowego ,,Racjonalna gospodarka odpadami – Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów. 

Burmistrz Śremu wychwalał prezesa spółki Pawła Wojnę, za dynamikę rozwoju firmy. Zarówno Wojna, jak i burmistrz Adam Lewandowski piastują swoje funkcje od 2006 roku i wszystko wskazuje na to, że jeszcze sobie „popiastują”.

Wojna zapewne – jak długo będzie chciał a Lewandowski ma przed sobą jeszcze jedną kadencję.

Ciekawostka – posła Zbigniewa Dolatę reprezentowała – Beata Piątek, pracownica jego biura poselskiego w Śremie i jednocześnie żona szefa śremskiego koła PiS – Roberta Piątka.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. Johnny

    OK,samochody ładne,ale czy dobrą informacją jest zadłużenie,,komunalki” na kolejne miliony? Jak myślicie kto będzie spłacał ten kredyt? Może burmistrz będzie miał pretekst by sprzedać resztę parku deweloperowi żeby dopiąć budżet.
    ps. Po cholere się tam lansuje Piątkowa w imieniu Dolaty? Czy oni poręczyli ten kredyt swoim majątkiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *