NAJNOWSZE

Śremski PiS się obudził i ściga burmistrza za „Wybór”!

Obudził się konkretnie szef śremskiego PiS – Robert Piątek, który rozesłał do zwolenników tej partii list:

„Przygotowujemy list otwarty mieszkańców do Burmistrza Śremu wyrażający sprzeciw wobec Jego opowiedzenia się po stronie protestujących zwolenników aborcji na ulicach Śremu. Burmistrz wyraził zgodę na umieszczenie napisu WYBÓR na śremskim ratuszu. Uważamy ze wykorzystywanie publicznych instytucji do takich celów nie jest do zaakceptowania. Liczne zgromadzenia w obecnym czasie stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia. Obowiązkiem Burmistrza jest stanie na straży porządku publicznego i troska o zdrowie i zżycie mieszkańców.”

JEŻELI WYRAŻA PAN(I) ZGODE NA UMIESZCZENIE SWOJEGO NAZWISKA POD TAKIM LISTEM TO PROSZE O INFORMACJĘ

Pozdrawiam Robert Piątek

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

13 Komentarzy

 1. Johnny

  Nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza,ale to co zrobił nie widzę nic nagannego. Dla niektórych słowa takie jak WYBÓR, KONSTRUKCJA, DEMOKRACJA, WOLNOŚĆ,LGBT działają jak woda święconą na diabła. A najlepsze jest to ,że te typy które uwierają te słowa nazywają siebie obrońcami demokracji….

 2. GOŚĆ

  @Danka Matuszkowiak – do niedawna łaziliście w koszulkach KONSTYTUCJA, po orzeczeniu TK jakoś nie kręci was już KONSTYTUCJA. Przypominam, że TK wydął orzeczeniu o niezgodności ustawy z konstytucją, KONSTYTUCJA broni życia w każdej postaci, jednak nie ma innej ustawy a nadal dopuszczalne są wyjątki jak np. zagrożenie życia kobiety.
  Jakieś baby-feministki wykorzystują młodzież do swoich celów, Burmistrz popierać sobie może ale w swoim domu i prywatnie a nie jako urzędnik państwowy !!!
  Ulicami maszeruje jakieś dzikie towarzystwo, z hasłami rodem z psychiatryka, wulgarne i zdziczałe, i my normalni mieszkańcy mamy popierać takie akcje, w imię czego ?!
  Rozejrzyjcie się dookoła, jak zrozumiecie rzeczywistosć wtedy możemy pogadać.

 3. Robert

  Treść Listu otwartego grupy mieszkańców do Burmistrza Śremu
  Szanowny Panie Burmistrzu!
  W związku z jednoznacznym opowiedzeniem się Pana po stronie osób protestujących na ulicach naszego miasta, czego przykładem jest wyświetlenie hasła WYBÓR na budynku ratusza – Urzędu Miejskiego, publicznej instytucji wszystkich Śremian – wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań. Wykorzystywanie publicznych instytucji do wyrażenia indywidualnych przekonań politycznych i światopoglądu jest nie do zaakceptowania. Nie wszyscy mieszkańcy Śremu popierają ten protest, tym bardziej, że odbywa się w szczególnych okolicznościach pandemii koronawirusa. W społeczeństwach demokratycznych protesty są czymś naturalnym, zatem również protest grupy osób w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego nie jest niczym nadzwyczajnym. Natomiast to, co budzi uzasadnione kontrowersje i bulwersuje opinię publiczną, to forma tych protestów, czyli liczne manifestacje w czasie zakazu zgromadzeń. Stwarza to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Z kolei niedozwolone w przestrzeni publicznej wulgarne słownictwo dyskredytuje całą akcję. W tym kontekście lokalne społeczeństwo może odebrać działania Pana Burmistrza wręcz jako zachętę do łamania prawa.
  Obowiązkiem Burmistrza jest pilnowanie i przestrzeganie porządku publicznego, kierowanie się prawem, bezstronnością i okazywanie szacunku wszystkim mieszkańcom. W obecnym czasie wymagamy ponadto troski o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta i gminy ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.
  Apelujemy do Pana Burmistrza o podjęcie działań na rzecz dobra wspólnego.

 4. Danka Matuszkowiak

  Hańba!
  Słowo WYBÓR jest tak samo nie do przyjęcia słowem jak KONSTYTUCJA!
  Dla PiS-u nie do przyjęcia!

 5. Monika

  Tym razem burmistrz zachował się przyzwoicie. Robert Piątek jeszcze nie wiesz co Cię w życiu spotka. Obyś miał zdrowe wnuki i nie musiał bezpośrednio stykać się z tym problemem w przyszłości..

 6. M

  Nie zgadzam się na jakiekolwiek plakatowanie miasta wstrętnymi hasłami, ukrytymi w hasłach wulgaryzmami. Miasto jest tak ładne że nie zgadzam się na oszpecenie go. Chcecie proszę bardzo tapetujcie sobie nimi mieszkania , nie ulice !!!!.Nie wciskajcie nam czegoś, czego sobie nie życzymy. Ma być cisza i spokój bez cyrków. Dosyć już nas życie doświadcza. Chcemy spokoju

 7. Sama prawda

  Burmistrz do dymisji, Trzaskowski poleca trzaskowianke, a burmistrz Śremu? Pyszowianke i zatrute powietrze.
  Najgorszy burmistrz naszego miasta, jedyne co zrobił to się dorobił.

 8. Ewa

  A ja uważam za niedopuszczalne wykorzystywanie kościoła i religii do propagandy politycznej PiS z której to opcji aktualnie rządzący czerpią pełnymi garściami. Brawo burmistrz Śremu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *