NAJNOWSZE

Studia Pielęgniarskie w Śremie stają się faktem!

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Śremie podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia w naszym mieście od września tego roku trwających siedem semestrów – zaocznych studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa.

Filia Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego mieścić się będzie w budynku Zespołu Szkół Technicznych. Zajęcia odbywać się będą w weekendy.

– My, jako starostwo powiatowe prowadzić będziemy działania promocyjne, by od września możliwe było uruchomienie studiów w Śremie – mówi Starosta Śremski Zenon Jahns.

Żeby tak się stało powinno znaleźć się minimum trzydzieścioro (lub wielokrotności tej liczby) studentów.

W przypadku trwania obostrzeń związanych z pandemią nauka rozpocznie się w trybie zdalnym. Praktyki odbywać się będą w śremskim szpitalu.

Dokument intencyjny podpisali: Starosta Śremski Zenon Jahns, rektor Uczelni Andrzej Wojtyła oraz dziekan Wydziału Pielęgniarstwa – Jacek Piątek.

 

Tak więc już w 2025 doczekamy się pierwszych absolwentów tej szkoły. To bardzo dobra wiadomość. Warto w tym miejscu dodać, że pomysłodawcą projektu był radny powiatowy Tomasz Klaczyński, a skutecznie wcielił go w życie starosta Zenon Jahns. Oby więcej było w tych trudnych czasach takich projektów realizowanych ponad politycznymi podziałami.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. Bartosik Urszula

    To rozsądna decyzja i bardzo potrzebna, by zwiększyć szeregi i ilość potrzebnej tak bardzo nam kadry pielegniarskiej.
    Bardzo jestem uradowana i szczęśliwa 😍😀👏

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *