NAJNOWSZE

Te podwyżki im się po prostu należały…

Samorządowcy wszystkich szczebli, podobnie jak rząd, posłowie i senatorowie  nie muszą się przejmować galopującą „pisowską” inflacją.

Dzięki ustawie z dnia 17 września (inicjatywa prezydenta Dudy) podwyżki pod koniec roku dotarły również do gmin i powiatów.

Rady gmin, miast i powiatów „musiały” podjąć stosowne uchwały, podwyższające wójtom, burmistrzom i starostom pensje (podstawy i dodatki), a radnym diety.

Rada miejska w Śremie w dniu dzisiejszym (16.12) jako ostatni samorząd w powiecie uporała się z tą przyjemną formalnością.

Po podliczeniu wszystkich podstawi i dodatków wiadomo już ile będą zarabiali (brutto) włodarze miast i gminy w powiecie śremskim.

Liderem jest Adam Lewandowski z kwotą 20 130 złotych (zyskał prawie 50 procent), starosta śremski Zenon Jahns i Teofil Marciniak burmistrz Książa Wlkp., są drudzy na liście – mając prawie 19.470 złotych,

Wójt gminy Brodnica – Marek Pakowski zarabiać będzie – 15 678 złotych, a burmistrz Dolska – Barbara Wierzbińska – 15 576 złotych.

Diety radnych też wzrosną o parę setek miesięcznie.

Dla wszystkich „podwyżkobiorców” przyjemna będzie pierwsza kwota wypłaty, bo pieniążki należą im się od sierpnia br.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

4 Komentarze

  1. Johnny

    Każdy ma własne zdanie,i to ,że ,,im te pieniądze sie poprostu należały” to jego osobisty pogląd. ŚREMIANKA,jest zdania,że 15 tysiaków na rekę to nie dużo za ,,rządenie miastem”. Ja natomiast jestem zdania,że zarobki włodarzy powinny być uzależnione NIE od średniej krajowej a od mediany albo dominaty w danym powiecie lub gminie. Kto dziś w Śremie zarabia średnią krajową? Większość otrzymuje na rękę 2.5 tysiaka w porywach 3. jeśli chcesz dobić do 4 to zapomnij o wolnych sobotach….
    Niestety,wynagrodzenie naszych włodarzy jest finansowane przez mieszkańców naszego powiatu, w różnego rodzaju podatkach i opłatach i nie chciałbym słyszeć pretensji Pani ŚREMIANKI,że znowu woda podrożała,śmieci czy podatki od nieruchomośc poszły w górę. A jak nadal zabraknie kasy to sprzeda się resztę parku,w końcu jedna gminna nieruchomość nie będzie stanowić wielkiej straty,dla mieszkańców,na tle setek innych sprzedanych przez obecnych włodarzy…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *