NAJNOWSZE

Ten budynek jest w złym stanie – alarmuje mieszkaniec bloku przy Kopernika

Mieszkaniec bloku przy ul. Kopernika 13 D, bardzo prosi o pomoc w nagłośnieniu faktu kiepskiego stanu tego budynku, który ma 20 lat i przez te lata oprócz kostki do wózkarni nic w nim nie zrobiono. 

“Jest w bardzo złym stanie, ludzie boją się zgłaszać, czynsz podnoszą o 100 złotych – a zarządca nic z tym nie robi” – pisze w wiadomości do ŚKP i przesyła zdjęcia ilustrujące ów stan. 

Poprosiłem Wiesława Małaszniaka – prezesa spółki TBS (zarządcę budynku) o wyjaśnienie. 

“Oficjalnie w tej sprawie nic do naszej spółki nie wpłynęło” – mówi prezes. 

Wiesław Małaszniak (lat 52) – od 2011 roku pełni tę funkcję i wyjaśnia, że priorytety remontowe ustalane są na podstawie corocznego obowiązkowego przeglądu budowlanego całego zasobu budynków spółki.

Wyjaśnia też, że ostatni remont dachu jednego z bloków przy ul. Kopernika kosztował spółkę około 600 tysięcy złotych. Prezes Małaszniak uważa tę kwotę za ogromną, ale nie chce ujawnić jaką kwotą remontową spółka dysponuje. 

Mój rozmówca za oczywistą normalność uważa sytuację, że najpierw naprawia się przeciekający dach (za jego kadencji było pięć takich remontów) a dopiero później wybiera się załatwianie spraw dotyczących np. estetyki klatek schodowych. 

To tyle wyjaśnień czytelnikowi, który zgłosił problem. Przy okazji ciekawostka: dzwoniąc na centralę śremskiego TBS w słuchawce słychać głos naszego lokalnego celebryty i pisarza – Tomasza Żaka. Kto chce posłuchać jego aksamitnego głosu podaję numer: 61 28 30 020. 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. Fotograf

    Świetny artykuł. Byłem naprawdę szczęśliwy, że znalazłem to miejsce . Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Muszę wyrazić uznanie za Twoją pracę. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i regularnie wpadał, żeby zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *