NAJNOWSZE

Też macie problemy z „tarczą antykryzysową”?

Taki list nadszedł wczoraj od czytelniczki ze Śremu:

„Chciałabym poruszyć temat zasiłku opiekuńczego z powodu zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków spowodowanym COVID-19. Mianowicie. Płatna opieka była możliwa od 16.03 , i trwa do 28.06 (informacja ze strony internetowej ZUS) = 15 tygodni. Wniosek składamy maksymalnie na 14 dni, kolejne wnioski o przedłużenie o kolejne 14 dni trzeba było składać do siedziby ZUS (do urny lub osobiście od jakiegoś czasu można tez podejść do „okienka”) ZUS miał w ciągu 30 dni wniosek rozpatrzyć i wysłać pieniądze.

Każdy z wniosków złożyłam do urny w kopercie w siedzibie ZUS -u w Śremie. Każdorazowo komplet dokumentów (deklaracja + wniosek od pracodawcy) na dzień dzisiejszy dostałam przelew tylko za 4 tygodnie opieki nad dzieckiem. Czyli: 16.03-29.03 30.03-12.04. Czyli od 13.04 po dziś dzień generalnie nie dostałam żadnych pieniędzy.

Tydzień temu zadzwoniła do mnie Pani z ZUS tłumacząc ze moje „papiery” omyłkowo zostały wysłane do Poznania, i są niekompletne, ze nie było w nich moich deklaracji!!! (gdzie jestem pewna ze w każdej kopercie deklaracja była).

Wytłumaczyłam Pani, ze jestem zdziwiona gdyż wszystkie składane przeze mnie papiery były kompletne i zasugerowałam ze musiały „przepaść, zaginąć w ZUS” . Pani obiecała ze sprawdzi to bo chcieliby „wysłać za jednym razem resztę świadczeń” i zadzwoni jutro, jednakże od tygodnia telefon milczy. Chciałabym w związku z tym zapytać czy ktoś z Państwa również miał taka sytuacje? Przecież to jest chore. ZUS jeśli chce coś od nas to na „wczoraj” ma być, a sami są nieterminowi? To mało powiedziane. Jestem wściekła nie o tyle, ze nie dostałam świadczenia na czas, ponieważ mam na razie z czego żyć – warto zawsze mieć odłożone na czarna godzinę.

Zastanawia mnie sytuacja rodzin, które niestety oszczędności nie poczyniły i przysłowiowo nie maja co do gara włożyć, bo ZUS się ociąga. Rozmawiając ze znajomymi również usłyszałam podobne historie.”

Jeżeli macie podobne problemy z korzystaniem z osławionej „tarczy antykryzysowej” – zapraszam do dyskusji.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. cheap flights

    Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a completely different subject but it has pretty much the same page layout and
    design. Excellent choice of colors!

  2. Anonim

    Ja od 30.03 miałam opiekę do dziś zadnych pieniędzy nie wspomnę o zasiłku chorobowym który mam od 27.04 za każdym razem w zusie składam wszelkie dokumenty z każdym zl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *