NAJNOWSZE

To już (niestety) pewne! Chińska fabryka elektrolitu powstanie w Śremie

Starosta Śremski Zenon Jahns uznał, że nie ma dalszego sensu „kopać się z koniem” i wkrótce wyda pozwolenie na budowę fabryki elektrolitu, którego inwestorem jest Spółka Capchem Poland.

Włodarz powiatu doszedł do wniosku, że kwestionowanie przez niego braku w dokumentacji kompleksowej analizy oddziaływania na środowisko jest bezzasadne. Za warunki środowiskowe odpowiada burmistrz Śremu, a ten nie wniósł – jak wiadomo zastrzeżeń do dokumentów przedstawionych przez inwestora. Sprzeciw w tej kwestii wyraził jedynie Powiatowy Inspektor Sanitarny, ale jego głos został zignorowany.

Tak więc musimy się powoli przyzwyczajać do życia z myślą, że chemiczna chińska fabryka wpisze się na stałe w krajobraz miasta. Z wysokim na 15 metrów kominem, z którego (w 60 procentach oczyszczone) wylatywać będą w atmosferę związki chemiczne! Czy rakotwórcze? To się okaże za kilka, kilkanaście lat.

Cieszą się z chińskiej inwestycji władze klubu sportowego „Warta” Śrem, które otrzymały od Capchemu na swoją działalność 130 tysięcy złotych – aż, chciałoby się napisać „srebrników”!

Fabryka da pracę około 60 ludziom. Odlewnia Żeliwa, która przecież też „truła” w latach swojej świetności zatrudniała około 3 tysiące osób.

Ja jestem sceptyczny co do chińskiej inwestycji – czas pokaże czy jestem w tej kwestii „płaskoziemcem” czy prorokiem, który przewidział kłopoty! Oby sprawdziło się to pierwsze!

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

4 Komentarze

 1. Anonim

  JAN*SZYMUŚ
  Przeczytałem Twoj ostatni wpis ponownie i uśmiałem się do łez,bo wyszedł z niego niezły skecz.
  Redaktor PH napisał: …”czas pokaże czy jestem w tej kwestii „płaskoziemcem” czy prorokiem, który przewidział kłopoty! ” niezawodny JS odpisał: ” No to się ujawnił niedouczony przedstawiciel płaskoziemców i foliarzy…brak słów…. “.
  Taki jest żałosny efekt , gdy się kretyn dorwie do klawiatury.”dalej :
  „Proszę się tym nie zrażać.
  Pański portal spełnia istotną rolę wypełniając luki informacyjne.” -To mówiłem ja JAN Jarząbek bloger trzeciej klasy )) Jasiu bez Ciebie były by nudy, z niecierpliwością czekam za kolejnym Twoim tekstem
  Pozdrawiam

 2. Johnny

  JAN-SZYMUŚ

  „No to się ujawnił niedouczony przedstawiciel płaskoziemców i foliarzy….” Tutaj się zakamuflowałeś!
  Widzę,że masz na mnie straszną alergie a tak miło mi się z Tobą gawędziło…)) żałuje,że porzuciłeś poprzedni temat czyżby brak argumentów? OK nie nalegam. A wracając do tematu chińskiej fabryki to mam odmienne zdanie i myślę,że ta fabryka powinna powstać.To nie jest pierwsza tego typu fabryka na świecie i nie ostatnia. Nie nam oceniać jaki będzie miała wpływ na środowisko bo nie znamy szczegółów technologi produkcji itp. Starostwo ma wystarczające narzędzia by w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia taką fabryczkę zamknąć i zgasić światło. Chyba,że bedzie udawało,że reaguje na zagrożenie jak to było ze składowiskiem w Pyszącej…

 3. JAN

  Szanowny Panie Piotrze

  Płaskoziemcą i foliarzem można zostać podczas dyskusji na tym blogu,
  bez względu na to , czy ma się rację czy nie. Oto dobitny przykład .
  Niedouczony prostak HOHNNY w dniu 9 stycznia tak oto
  otwierał dyskusję na tutejszym blogu dyskusyjnym :
  ” No to się ujawnił niedouczony przedstawiciel płaskoziemców i foliarzy…brak słów…. „.
  Taki jest żałosny efekt , gdy się kretyn dorwie do klawiatury.
  Proszę się tym nie zrażać.
  Pański portal spełnia istotną rolę wypełniając luki informacyjne.
  Jełop JOHNNY też trochę z tego skorzysta.

  W sprawie chińskiej fabryki w pełni podzielam Pańskie obawy.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *