NAJNOWSZE

Uwaga policja: w SP 4 w Śremie od poniedziałku odbywać się będą nielegalne zgromadzenia!

List od rodzica:

„Intensywny tydzień w przededniu Świąt czeka uczniów klas 8 SP4 w Śremie. Szkoła proponuje uczniom egzaminy próbne (zgodnie z przepisami w ramach konsultacji, z zachowaniem reżimu sanitarnego, od pn-śr w godz.8-10). Uczniowie po egzaminach wracają szybciutko do domów, w których od 10.45 uczestniczą normalnie w lekcjach online. Tak więc niektórzy będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi dorośli. Zrealizują prawie 40h tydzień pracy (zajęcia szkolne) oraz wypracują nadgodziny (nauka i zadania domowe). Co na ten temat mówią przepisy? – Konsultacje są realizowane na wniosek ucznia, – Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób (tutaj 1 nauczyciel +maksymalnie 4 uczniów). Wynika stąd, że szkoła musi zapewnić całkiem sporą liczbę komisji egzaminacyjnych”.

Czytelnik zajrzał też do przepisów:

Wyjaśnienie za portaloswiatowy.pl (dotyczy matury, ale analogicznie egzaminu 8 – klasisty):

W myśl § 2 ust. 6 rozporządzenia MEN z 12 sierpnia 2020 r. w klasie VIII szkoły podstawowej, klasie III liceum ogólnokształcącego i klasie IV technikum dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje odpowiednio do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. A zatem cel tych konsultacji został określony w przepisach. Nie wydaje się, by tzw. próbna matura odpowiadała powyższym kryteriom zarówno co do formy jaki i czasu trwania. Internetowy Słownik Języka Polskiego PWN podaje m.in. następującą definicję konsultacji: „udzielanie rad i wyjaśnień przez specjalistę lub rzeczoznawcę”. Tak też należy patrzeć na te, o których mowa w rozumieć § 2 ust. 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

I najciekawsze na koniec:

„Zasięgnęliśmy opinii Sanepidu, w Śremie odesłali do GIS w Warszawie, tam skierowali na infolinię do MEN. Pracownik MEN jednoznacznie określił, zakaz takich praktyk. Obowiązują zasady zgromadzeń do 5 osób!”

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. Piotr Hoffmann

    Odpowiedź GOŚĆ: Dopóki PiS będzie przy władzy – dopóty „Ojciec Dyrektor” będzie robił co chce! Tak to wygląda w demokratycznym państwie, którym (podobno) jesteśmy!

  2. Gość

    Zakaz takich praktyk ? Zgromadzenia do 5 osób? A u Rydzyka 200 osóbo ? Wiele osób bez maseczek ? Ja poproszę o komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *