NAJNOWSZE

Uwaga: znowu próbują oszukiwać śremskich seniorów

Jak informuje portal srem.pl,: „po wyciszeniu na czas pandemii powróciły telefony z zaproszeniami na spotkania powiązane ze sprzedażą różnych artykułów o specjalnych właściwościach w wyjątkowych cenach. Również na terenie gminy Śrem w minionym tygodniu wzrosła liczba telefonów z zaproszeniami na takie spotkania”.

Jak czytamy dalej: scenariusz spotkań zawsze jest podobny. Jest to zaproszenie na darmowe badanie – sprawdzenie układu krążenia, poziomu cholesterolu albo cukru we krwi. Podczas takich spotkań często rzeczywiście ktoś bada, lecz przed podaniem wyników, organizatorzy prezentują swoje produkty. Reklamowane są różne gadżety: lampy do naświetlania, lecznicza pościel, suplementy diety, a także woda z drobinkami srebra. Podobną formą naciągania osób starszych są tanie wyjazdy pielgrzymkowe, połączone z pokazem garnków albo porady prawne.
Często zdarza się, że w trakcie takich pokazów uczestnicy – często seniorzy – wprowadzani są w błąd, przez co decydują się na nieprzemyślany i niepotrzebny zakup.

Artykuł kończy się zachętą do uczestnictwa w inicjatywach lokalnych klubów seniora np. w Klubie Senior+. Tu czekają życzliwa rozmowa, rzetelna informacja i ciekawe zajęcia.

Klub Senior+, ul. Franciszkańska 2, Śrem, nr tel. 575 778 744

Na zdjęciach migawki z otwarcia Klubu Seniora w dniu 7 stycznia 2020 roku.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

1 Komentarz

  1. M

    Z tym klubem to świetny pomysł. Miejsce w końcu zagospodarowane. Seniorzy mogą się spotkać, porozmawiać i mile spędzić czas. Brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *