NAJNOWSZE

W śremskich sklepach PSS łamana jest cisza wyborcza!

Dotyczy to przynajmniej dwóch sklepów – Jubilat i Alfa na Jezioranach. Sprawę telefonicznie zgłosił czytelnik. Pojechałem na miejsce – faktycznie przy kasach leżą gazetki wyborcze (nowe sterty) – te same, które kolportował wewnątrz „Kurier Śremski”.

Gazetki te określone przez czytelnika potocznie jako „szmatławce” zachwalają jednego kandydata a szkalują drugiego.

Tu trzeba przypomnieć, że ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej, czyli publicznego nakłaniania lub zachęcania do głosowania. Jak wskazuje Państwowa Komisja Wyborcza, nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, czy rozpowszechniać materiałów wyborczych.

Sprawę tę niniejszym zgłaszam na policję.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

18 Komentarzy

 1. Do nowy

  Godzina wpisu mówi sama za siebie.Albo nie mogłeś spać , albo już się wyspałeś.Albo sam wiesz

 2. Gość

  Zglos swoja pseudo stronke na policje. Nic sie nie zmienilo towarzyszu lubisz do swojego gniazda robic

 3. Nadal żenada i żal dupe ściska

  Same krytyczne komentarze możliwe zesą wypracowane a nie z palca wyssane. Każdy Polak wie co to jest cisza wyborcza i jakie konsekwencje groza za jej złamanie, chyba ze przełożony życzy sobie inaczej i ludzie zwyczajnie boja się o prace. Choć sadzać po komentarzach praca w spolem pss bliska jest poprzedniej epoce. PO-PSL to już historia, od paru lat rządzi tylko jedna partia a „prawdziwi Polacy” zatrudniają Ukraińców. Gdyby nie biedronka i Lidl to pss nadal zawijały by kiełbasę w gazetę Pana panie Jarku. Napisem mówiąc gratuluje ilości nakładu zwłaszcza w sezonie zimowy i grillowym gdy rozpałką droga. Pozdrawiam i zycze smacznej melisy

 4. GOŚĆ

  Widzę same krytyczne komentarze, czy tez byście tak krytykowali PSS-y gdyby Pani Prezes POpierała Trzaskowskiego i jedyną POprawną do niedawna opcję POlityczną ?
  Co do gazetek … leżą tam od paru dni, pewnie nikt nie pouczył pracowników żeby je zgarnęli bo mogą być problemy.
  Stawki wynagrodzenia – @ŻENADA pewnie dlatego nie podniosą stawek do poziomu niemieckich, bo PO-SPL zmarnowało 8 lat szansy na rozwój Polski (woleli dbać o niemieckie i rosyjskie interesy) , dzisiaj mielibyśmy prace do 67 lub 70 roku życia gdyby nie ten rząd a do tego nie mielibyśmy polskich firm, bo wszystko byłoby sprzedane i/lub zlikwidowane. Dobrze, że w ogóle są PSS-y a to, że nie wytrzymują konkurencji z Biedronką … cóż, portugalska sieć milion razy większa i Polacy bez niej nie wyobrażają sobie już życia tak jak bez niemieckiego Lidla.

 5. Sylwia

  Nie kupuję w PSS. Stamtąd kilkakrotnie przyniosłam do domu nieświeże mięso. Poza tym jedna kasa czynna i wszystko z mozołem.

 6. M

  Dlatego ja robię zakupy w małych sklepikach. One w tej chwili potrzebują wsparcia. Miła obsługa, świeży towar i tanio

 7. Dla ciebie piekło

  Ta szmata każe pracownicom kupować przeterminowane jedzenie, jakby to ich wina była że nikt nie kupił. W tym przypadku Panie Piotrze na pewno mandat rozdysponuje między pracownikami.

 8. George

  W PSS w ogóle ostatnio dzieją się dziwne rzeczy, od nie obsługiwania klientów, asortyment średniej jakości (mięso i wędliny) po dzisiejsza agitacje…… Kiedyś to był fajny sklep…..

 9. Żenada

  Właśnie dlatego nie lubię kupować w PSS! Pani prezes powinna zostawić swoje upodobania polityczne w domu a nie rozdawać obrzydliwą propagandę w sklepie!!! Skoro jest pani taką patriotka to dlaczego nie podniesie pani stawek wynagrodzenia do poziomu niemieckich sklepów żeby skłonić do pracy w pss Polki tylko wspomaga się pani pracownikami z Ukrainy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *