NAJNOWSZE

“Warta” Śrem staje się koncernem prasowym!

Aktualny właściciel tytułu prasowego “Tydzień Ziemi Śremskiej” miał już dość dopłacania do papierowego wydania i zamierzał skupić się wyłącznie na internecie. 

Tymczasem niespodziewanie prezes klubu “Warta” Śrem – Dominik Sworowski – złożył mu “ofertę nie do odrzucenia” – kupna gazety! 

Popularny w kręgach sportu “Swora” absolutnie wyklucza sytuację, by gazeta zniknęła z półek sklepowych. Ma głowę pełną pomysłów jak to sprawić. 

Już dziś wiadomo, że z dniem 1 kwietnia (w tym przypadku nie jest to żartem primaaprilisowym) klub piłkarski „Warta” Śrem stanie się wydawcą gazety.

Decyzję o zaangażowaniu się w Tydzień podjęliśmy w trzech – razem ze mną współpracują Marcin Kowalczyk oraz Piotr Chicheł.  Wspólnie uważamy, że Tydzień Ziemi Śremskiej jest ważnym źródłem informacji dla lokalnej społeczności. Pomaga ludziom poznać, zrozumieć i docenić swoje lokalne środowisko. Jest dobrym narzędziem do budowania relacji, a także platformą łączącą świat biznesu, sportu, kultury, gospodarki oraz polityki. Chcemy, aby Tydzień, jako lokalna gazeta był ważnym narzędziem do budowania więzi.

Zdajemy sobie sprawę, że współcześnie w skutek ciągłych  zmian na rynku mediów działalność wydawnicza jest znacznie utrudniona. Tendencją światową jest nie tylko spadek czytania prasy, a raczej całego słowa drukowanego. Nasze zaangażowanie się w Tydzień traktujemy jako wyzwanie, a także misję dla lokalnej społeczności – mówi Dominik Sworowski 

Jak wiemy od 1 stycznia br., przestało wychodzić papierowe wydanie “Tygodnika Śremskiego”, który istniał w Śremie od 1992 roku.

Osobiście życzę prezesowi  Sworowskiemu sukcesów, bo spora część Śremian nie wyobraża sobie, by o swoim mieście dowiadywać się wyłącznie z internetu. 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. Piotr

    Gratulacje. Nie będzie proste utrzymać się na rynku w ramach działalności biznesowej, co potwierdziły dwie wcześniejsze firmy prowadzące gazetę. Natomiast jest bardzo potrzeba lokalna prasa dodam – niezależna, obiektywna. Życzę powodzenia.

  2. Zmartwiona

    Uuu to nawet warciarze szykują się do wyborów…. Sportowcy powinni być antypolityczni a tu układy, układziki… Kukizowcy wielce krzyczą na innych a sami co pokazują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *