NAJNOWSZE

Ważą się losy budowy bloku przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie

Radni opozycji wobec burmistrza Śremu wnieśli o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Śremie. Odbędzie się ona w poniedziałek o godzinie 13.00 w sali Muzeum Śremskiego.

Jedynym merytorycznym punktem posiedzenia będzie rozpatrzenie projektu uchwały Rady w sprawie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Śremie.

Wnioskodawcy chcą, by w planie zapisano, że zarówno teren sprzedany ostatnio deweloperowi jak i sąsiadujące z nim działki na zawsze pełniły funkcję parkingu.

Jak do tej pory wszelkie inicjatywy zgłaszane przez opozycję były odrzucane stosunkiem głosów 11:10. Czy tak będzie w poniedziałek?

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

10 Komentarzy

 1. Obserwator

  Do sremski-komentarz.pl: czy jak radni Adama Lewandowskiego zagłosują za odrzuceniem tej uchwały, to czy nie będą swoimi nazwiskami firmować tego przekrętu?

 2. Tadeusz

  Z baneru na blolu wyniaka, że grunt ten został sprzedany na parking i co teraz ma tam powstać blok?
  Przecież to jawny przekręt.

 3. Śrem

  Umieściliśmy petycję on-line w sprawie w/w działek, zachęcamy do podpisywania.
  petycjeonline.com

  /utrzymanie_przeznaczenia_dziaek_pooonych_na_osiedlu_jeziorany_w_remie_przy_ulgrunwaldzkiej_8_pod_zabudow_parkingow_i_ziele_zatrzymanie_planowanej_budowy_bloku_wielorodzinnego

 4. Tomasz T.

  Cytat: „Jedynym merytorycznym punktem posiedzenia będzie rozpatrzenie projektu uchwały Rady w sprawie projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Śremie.”
  Czyli radni nie zdecydują co ma tam powstać tylko czy można taki plan sporządzić ? Masło maślane, ktoś coś rozumie z tego urzędniczego bełkotu ? A chodzi o prostą sprawę przecież !

 5. GOŚĆ

  Jak już ktoś napisał, Burmistrz ma większość w Radzie Miejskiej, pytanie czy wreszcie znajdzie się ktoś uczciwy i „z jajami”, kto będzie chciał załosować na „zdrowy rozsądek” i poparcie wniosków mieszkańców a nie na sprzedaż i zabudowę klockami-bliokami jak największej ilości działek w Śremie. Chcecie żyć w betonowym getcie proszę bardzo, tylko dlaczego ja, mieszkaniec Śremu i rodzony tutaj Śremianin mam się zgadzać czy raczej być skazany na jednoosobowe decyzje Burmistrza poparte głosowaniami jego popleczników ? Czy radni po stronie Burmistrza nie widzą, że on po prostu zrobił sobie z nich maszynkę do przepychania swoich idiotyzmów i podejrzanych „projektów” ?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *