NAJNOWSZE

Wielka radość! Rząd PiS daje pieniądze na budowę dróg w naszym powiecie!

Trzeba oddać sprawiedliwość posłowi Zbigniewowi Dolacie (PiS), że jest aktywny i często bywa w Śremie.

Dziś skoro świt o 9.00 rano zaprosił śremskie media na konferencję prasową, by zakomunikować, że wreszcie Polacy mają rząd, który o nich dba.

Powiat śremski z tytułu  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma dotację w wysokości 2 mln 209 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej łączącej Sroczewo – Łężek i Chrząstowo. Zaś Gmina Śrem z kolei otrzyma 1 mln 229 tys. zł na remont ul. Ogrodowej w Dąbrowie.

– Dzisiaj już nie musimy się wstydzić polskich dróg. Największa sieć drogowa to te drogi, których zarządcą jest powiat czy gmina. Więc ich stan bardzo często przedstawia obraz polskich dróg. Ten obraz się bardzo mocno w ostatnich latach poprawił. Poprawiło się tak, jak powiedziałem bezpieczeństwo, ale również z tego wielkiego programu modernizacyjnego dróg korzyści płyną do firm, które te inwestycje realizują – mówił poseł Dolata.

Posłowi towarzyszyli radni powiatu śremskiego: Sylwia Dopierała, Paweł Wojna i Tomasz Klaczyński oraz Martyna Wachowiak – radna rady miejskiej w Śremie.

Próbowałem wyciągnąć od posła Dolaty, po czyjej jest stronie w sporze Ziobro – Morawiecki, ale dyplomatycznie wykręcił się od odpowiedzi.

Dolata podpadł Kaczyńskiemu w słynnej sprawie „piątki dla zwierząt” i musi trzymać prawomyślny pisowski propagandowy kurs, by utrzymać się na wysokiej pozycji na liście w przyszłorocznych wyborach.

„Pan Zbyszek” – ma w Śremie wielu sympatyków, ale zesłanie go na niższą pozycję może nie wystarczyć na utrzymanie mandatu.

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

3 Komentarze

  1. Johnny

    „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.“ — Margaret Thatcher
    Historia zatoczyła koło i wracamy do gospodarki sterowanej centralnie,jeszcze czeka nas przyjazd oficjeli ze szczebla wojewódzkiego i centralnego oraz uroczyste otwarcie tych dróg.Po części oficjalnej odbędzie się zabawa taneczna oraz loteria gdzie bedzie można wygrać prodiże,żelazka,kiełbasę i rowery. Całość imprezy oczywiście bedzie sfinansowana z budżetu rządowego czyli MY zapłacimy za ten cyrk.
    Niestety pan ,,Zbyszek”jest tylko bezmyślnym pajacem nie ma własnego zdania w sporze Kaczyński-Ziobro bo jeszcze nie wie kto lepiej zapłaci.Nie zdziwiłbym się,gdyby w przyszłej kadencji służył Tuskowi….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *