NAJNOWSZE

„Wstrętne babsko” ze śremskiego PCPR.

Dziś mija miesiąc, od chwili gdy Karolina Gałuszka została kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie.

Pani Karolina ma 35 lat, wyższe wykształcenie politologiczne i jest matką dwojga dzieci. By objąć zaproponowane przez starostę śremskiego stanowisko – mocno skróciła urlop macierzyński. Nie było jej w PCPR przez ostatnie dwanaście miesięcy.

Za sprawą tendencyjnie nakręconego reportażu („Alarm” – TVP1) jest w chwili obecnej zapewne jednym z najbardziej rozpoznawalnych kierowników tej instytucji w Polsce. I co gorsza przez ostatnie dni – większość internetowych komentarzy nie zostawia na niej suchej nitki.

Przy czym do określeń typu: „wstrętne babsko” – podchodzi z należnym dystansem.

Jednak maile czy telefony mówiące, że tacy ludzie jak ona i jej pracownicy „powinni zostać spaleni w Oświęcimiu” czy „zarżnięci na ulicy” – traktuje już znacznie poważniej. O składanych groźbach powiadomi policję.

O sprawie słynnej babci i jej wnukach mówić nie może. Również przed kamerami telewizji. Tłumaczy to tak:

„Praca PCPR zaczyna się w momencie ustanowienia rodziny zastępczej. Do tego czasu z rodziną pracuje Ośrodek Pomocy Społecznej. Brak możliwości udzielenia szczegółowych informacji dotyczących sprawy wpływa na jej niepełny obraz przedstawiony w mediach oraz negatywny wizerunek instytucji. PCPR nie wydaje opinii na temat kandydata na rodzinę zastępczą wyłącznie na podstawie oceny koordynatora. Opinia wydawana jest również na podstawie obszernych badań psychologicznych”.

Szefowa śremskiego PCPR przypomina opinii publicznej, że to nie ona i jej instytucja kieruje dzieci do domu dziecka tylko niezawisły sąd.

Dzieciom i jej opiekunce (nie tworzą one formalnej „rodziny zastępczej”) życzy jak najlepiej. A wszelkiego typu krytykantom – lepszego zrozumienia całej tej sytuacji.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

17 Komentarzy

 1. Miły pan

  Właśnie dzięki TV ta sprawa ujrzała światło dzienne i coś ruszyło, dziwne nagle teraz wszyscy się zaangażowali a co było wcześniej gdzie były wszystkie osoby odpowiedzialne za tą sytuację. Żenada

 2. ...

  Opinia psychologa…. W reportażu widać że dzieci chcą być z babcią.. A są to dzieci po traumie. Zamiast pomoc to chca je odebrać od babci.

 3. Anonim

  wypisujecie jaka zła matka NIBY kradła itd. Każdy niech spojrzy na siebie i swoje popełnione błędy. Czy na prawdę myślicie ze każdy z was jest nieskazitelny bez wad i pepelnianych błędów. Jakby patrzeć na błędy każdego z nas to w takim razie wszyscy mieli by odebrane prawa rodzicielskie.. Tu chodzi o los dzieci.. Zastanówcie się nad sobą i nad tym co tu wypisujecie.

 4. Ktoś

  Ludzie niech każdy spojrzy na swoje życie,niejeden z was ma większy bajzel a osądzacie rodzinę której większość z was nie zna.A z drugiej strony jak pani kierownik może nie znać sprawy jak się wyraziła w TV, tzn. że nie wie czym zajmują się jej pracownicy.Takie rodziny należy wspierać ile się da.

 5. Monika

  Dlaczego teraz wywlekacie co tam się kiedyś stało raz matka nie żyję więc nie może się bronić dwa pomyślcie o tych dzieciach co czują gdy to czytają a trzy w taki sposób możecie im tylko zaszkodzić a poza tym znam babcie i jest rewelacyjną kobietą więc zastanówcie się co piszecie

 6. zło konieczne

  Pani Karolina i jej „brygada” jest najlepsza. A hejterzy niech znajdą korepetytora przedmiotu „mózg i jak go używać „😂

 7. Ja

  Dajcie spokój. O zmarłych mówi się dobrze albo wcale. Dobrze się zastanówcie zanim cokolwiek złego napiszecie

 8. Anonim

  Nie rozumiem jak można wspominać matkę śp. Skoro tu chodzi o dzieci,babcię i ciocię, niech się ten ktoś zastanowi co pisze i o co jest walka.

 9. P.P

  Do M.M daj już spokój św.pamieci matce niech spoczywa w pokoju akurat znam rodzina osobiście i mogę coś powiedzieć to wspaniała kochająca się rodzina nawet szkoła stoi murem za rodzina więc wąż się nie wypowiadaj

 10. Yhy

  Karolina, trzymaj się! Reportaż jest co najmniej tendencyjny, PCPR przedstawiony jako „zło”, a rodzina wybielona, szkoda że nikt nie wspomniał że jest to rodzina „z historią”, mama dzieci również święta nie była, być może są dodatkowe powody dla których uznano, że dzieci nie powinny w niej przebywać?

 11. Anonim

  Bardzo łatwo jest wydać opinie nie znając sprawy i nie wiedząc czym tak naprawdę zajmuje się instytucja a sugerując się tylko nazwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *