NAJNOWSZE

Za 8 lat pojedziemy pociągiem ze Śremu do Poznania!

Jak czytamy na stronie internetowej srem.pl – wczoraj  odbyło się spotkanie z udziałem Wojciecha Jankowiaka – Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Adama Lewandowskiego – Burmistrza Śremu oraz Bogdana Frąckowiaka Pełnomocnika Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań ds. Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Teamem rozmów był udział gminy Śrem w Programie Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+, uzgodnienie dokumentacji aplikacyjnej oraz kolejnych etapów naboru Programu. 

Budżet Programu wynosi 5,6 mld zł, środki będą powiększone o wymagany wkład własny jednostek samorządu terytorialnego województwa w wysokości 15% danej inwestycji. Na liście miast kwalifikujących się do udziału w Programie jest Śrem  – przywrócenie połączenia kolejowego Śrem-Poznań.

Zadania realizowane w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ mogą obejmować opracowanie dokumentacji projektowo-technicznej lub opracowanie dokumentacji projektowo- technicznej wraz z realizacją robót. Realizacja Programu Kolej Plus potrwa do 2028 roku.

 

 

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

5 Komentarzy

 1. JJ

  Ogólnie…Śrem to dziwne miasto ” … zero ludzi na ulicach…infrastruktura – sklep,pole ,blok..sklep ,pole domek…pole,pole blok….i znów pola ….raczej zaliczyła bym to do wsi- ale wieś nawet jest bardziej urokliwa niż to bezpłciowe miasteczko”- zero pomyślunku , niema w nim duszy …..byłam tam parę razy ,tak się zdarzyło ,że mój ukochany stamtąd pochodzi i uciekł ..i wcale już nie dziwię się dlaczego uciekł ….jestem z Pomorza i czasem tu ,w Śremie na chwilkę i oby tylko na chwilkę , psy dupami tu szczekają i nic więcej nie ma ..nawet w sklepie Hebe” sprzedawczynie gówniarki ” myślą chyba ,iż są właścicielkami tego sklepu ,bardzo się wczuwają ( niby dobrze ..) ale nie można nic dotknąć ,to jest wręcz śmieszne ..mósisz kupić kota w worku i są przy tym bardzo nieuprzejme .

 2. 90

  @DO SŁOIK – „władza” niestety nie POmyśli, chyba ze zamieszka tam któryś z jej wyżej postawionych przedstawicieli, wtedy droga zrobi się szybko !

 3. Do słoik

  Masz rację z tym Zbrudzewem.Zanim dojechałam do celu (gościnnie) to nie dość że samochód wyglądał jak po rajdzie na pustyni ,to o mały włos padło by mi zawieszenie.Tam jest masakra.Niech władza pomyśli o dojazd do posesji z drogi głównej

 4. słoik

  Na siłę kolej… po co? Nie lepiej skupić się na poprawie drogi Śrem – Kórnik do trasy „katowickiej” szybkiego ruchu? I w drugą stronę Gostyń i dalej na Wrocław. Większość i tak jedzie samochodem, bo wygodniej, bo pod same drzwi itp. Nie, nie dlatego, że nie ma kolei. Za te pieniądze byłoby to możliwe. Sam Śrem ma słaby dojazd drogowy, a jego poprawa w większym stopniu pozwoli na podniesienie jego atrakcyjności niż kolej. Zobaczcie aktualną mapę, drogi nas omijają! Najpierw budować drogi, później infrastrukturę. Nie tak jak osiedle „Zbrudzewo” … domki już są … ale dojazdu nie ma…

 5. GOŚĆ

  Nie wiem czy dożyję ale dobrze że ruszyło, bo Burmistrz obiecywał już od dawna ale konkretów brak. Dobrze byłoby aby wpierw dokończył budowę obwodnicy Śremu, bo nie wiem czy wszyscy wiedzą ale jest wykonana w 2/3, dlatego musimy jeździć przez to durne skrzyżowanie w okolicach ORLENU i hurowni spożywczej (czy co to tam jest).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *