NAJNOWSZE

Zarobki w śremskich spółkach. Uwaga: liderem listy płac jest emeryt!

Opublikowano najnowsze oświadczenia majątkowe szefostwa spółek komunalnych i kierownictwa Urzędu Miejskiego w Śremie.

Liderem w klasyfikacji największych dochodów z rok 2020 – jest prezes Śremskich Wodociągów – Włodzimierz Pepeta (lat 67). Zarobił on z tytułu prezesowania (w zaokrągleniu) – 215 800 złotych i zainkasował ponadto 98 800 złotych emerytury. Co dało łączną kwotę – 314 600 złotych.

Wiesław Małaszniak (lat 49) – prezes Śremskiej spółki TBS – zainkasował za swoją pracę – 201 800 złotych. Jest on też członkiem dwóch rad nadzorczych i zarobił on z tego tytułu – 27 600 złotych. Łącznie – 229 400 złotych.

Paweł Wojna (lat 62) – prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za swoją pracę otrzymał 192 000 złotych plus 10 800 złotych diety radnego powiatowego. W sumie 203 100 złotych.

Najmniej za bycie prezesem zainkasował Daniel Cicharski (lat 46) – 147 900 złotych.

Ciekawie wyglądają zarobki burmistrza – Adam Lewandowski (lat 62) z tytułu burmistrzowania zarobił 135 000 złotych a jego zastępca Bartosz Żeleźny (lat 43) – 154 700 złotych!

Do dochodów Lewandowskiego należy jednak doliczyć jeszcze 8500 złotych z tytułu umów zlecenia i 150 000 złotych (współwłasności z żoną) za sprzedaż nieruchomości.

Wszystkie kwoty – brutto i w zaokrągleniu do pełnych setek.

Udostępnij artykuł:

Polub profil na Facebooku

9 Komentarzy

 1. Łachudra

  JOHNNY oczywiście masz rację – teraz nikt nie musi się zastanawiać i głowić na co idą podwyżki mieszkańców dot. wody i ścieków. Ubolewam nad faktem, iż członek rady nadzorczej – Dorota Witczak nabrała wody w usta na zadane pytanie czy podwyżka dla prezesa Włodzimierza Pepety ponad 700 zł miesięcznie(!!!) wynika z faktu, że zabrał swoimi pracownikom wszystko co było możliwe – włącznie ze zmianą regulaminu za przepracowane lata, aby znacząco zwiększyć swój kawałek tortu sowicie już i tak wypłacany?

 2. Johnny

  Odpowiedz PO CO TO?
  Gdybym nie musiał się składać na pensje w/w prezesów lub byłbym powiązany z włodarzami naszego miasta prawdopodobnie też bym się obrażał na redaktora ŚTP,i pytał PO CO TO komu wiedzieć na co idą m.in. podwyżki cen wody,ścieków,wywozu śmieci…

 3. Johnny

  Przynajmniej nie musze pytać o uzasadnienie podwyżek cen wody,ścieków,czy wywozu śmieci….

 4. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź ARAB: Proponuję by załoga zapytała Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy o powody zabrania dodatków. Jeżeli zaś chodzi o roczne łączne dochody prezesa to w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosły one o 5108 złotych w skali miesiąca co daje około 61 000 złotych w skali roku. Są to kwoty brutto.

 5. ARAB

  Piotrze zapytaj proszę dlaczego prezes pozbawił swoich pracowników wszystkich dodatków – temat wydaje się być ciekawym. Czy jego dodatki i wynagrodzenie również się zmniejszyło?

 6. ciekawski

  A w czasie pandemii zużycie wody i przez to przychody Wodociągów Śremskich spadły? Ludzie mniej się myją? Tylko to uzasadniałoby zabranie dodatków.

 7. ZASUWA W LESIE

  Pracownikom Włodzimierz Pepeta w Wodociągach pozabierał wszelkie możliwe dodatki przed całą pandemia to i na nagrody od Burmistrza później jest czy wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Pogratulować emerytowi tylko!

 8. Piotr Hoffmann

  Odpowiedź PO CO TO?
  Co roku śremskie media publikują podobne zestawienia. To są dane jawne – każdy kto decyduje się pracować w instytucjach samorządowych składa oświadczenia dotyczące zarobków i majątku, który zgromadził przez lata piastowania swojej funkcji. Tak, że nie przyjmuję krytyki o tym „strzelaniu błotem”. Jeśli zaś chodzi o „wypalenie” zawodowe – zaistnieje ono – jak przestanę pisać na swojej stronie ŚKP. Na razie nie odczuwam takiego zjawiska. A tak na marginesie: ludzie od zawsze lubili czytać o zarobkach swoich bliźnich!

 9. Po Co To?

  Nie jestem fanem jakiejkolwiek władzy. Napiszę przewrotnie. Po co takie parszywe komentarze? Skoro pojawiaja sie takie artykuły, to ich autor zdecydowanie cierpi na wypalenie zawodowe jako „dziennikarz”. Tyle jest ciekawych tematów do opisania, a Pan tylko strzela „błotem” po ludziach. Widocznie takie czasy i tylko ludzie tego samego pokroju cieszą sie z czytania takich rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *